Greipfruudi seemneekstrakti mõju östrogeeni domineerimisele

Hambaarst Johannes Lee, hormoonide spetsialist ja autor, lõi mõiste “östrogeeni domineerimine”, kirjeldamaks seisundit, mille puhul naisel on östrogeeni tasakaalustamiseks kas liiga suur, normaalne või puudulik östrogeeni tase ja minimaalne kogus – või mitte – progesterooni Mõjud. Greibimahlade seemneekstrakt võib östrogeeni taset tõsta, nii võib see kaasa aidata ka Dr. Lee definitsioonile tuginedes östrogeeni domineerimisele. Tõsiste kõrvalnähtude tekkimise tõttu rääkige oma arstiga enne greipfruudi seemneekstrakti kasutamist.

Greibid ja tõusnud östrogeen

Lõuna-California ülikool ja Hawaii ülikooli uuring, mille juhib Kristine Monroe ja avaldatakse 2007. aasta juulis avaldatud “British Journal of Cancer”, võib greipide tarbimine natuke tõsta teie östrogeeni taset. Greipide seemneekstrakt, tselluloosi ja seemned, mis jäävad pärast juurdevoolu Greibid, võib greipfruudi omaduste suurem või madalam kontsentratsioon kui kogu viljadel. See võib teie dr. Lee definitsiooni abil suurendada teie östrogeeni taset ja vallandada östrogeeni domineerivat seisundit.

Estroomi domineerimise sümptomid

Kui te võtate greipfruudi seemneekstrakti ja suurendate östrogeeni taset östrogeeni domineerivasse olukorda, võib Dr Lee ametlikul kodulehel oleva teabe kohaselt teil esineda arvukalt meditsiinilisi sümptomeid. Östrogeeni domineerimisega seotud probleemid hõlmavad autoimmuunhaigusi nagu türeoidiit, luupus ja erütematoos. Dr Lee’i veebisaidi andmetel võib teie östrogeeni ja östrogeeni domineerimise suurenemine suurendada ka teie verehüüvete ja rinnavähi riski. Liigne östrogeeni ja rinnavähi seos ei ole tõestatud.

Greibid ja östrogeeni sisaldavad ravimid

Kui te kombineerite greipfruudi seemneekstrakti koos östrogeeni sisaldavate ravimitega, mis sisaldavad menopausi sümptomite raviks östrogeeni sisaldavaid rasestumisvastaseid tablette või hormoone, näete Dr Lee definitsiooni kohaselt östrogeeni taseme tõusu ja östrogeeni domineerimise tekitamist. Greipfruudi seemneekstrakti omadused võivad takistada teie keha CYP34A ensüümi östrogeeni metaboliseerumist rasestumisvastastes tablettides või menopausijärgsetes ravimites. Võib juhtuda, et teie vereringes tekib östrogeeni liig. See võib tõsta teie võimalusi saada östrogeeni domineerivat seisundit. Östrogeeni taseme suurenemine võib põhjustada verehüübe, mis suurendab teie südameinfarkti ja insuldi võimalusi.

Ravimite koostoimed

Lisaks sellele, et võib esile kutsuda östrogeeni domineerivat seisundit, võib greipfruudi seemneekstrakt mõjutada mitmete ravimite kahjulikku toimet. Nende hulka kuuluvad immunosupressandid, statiinid, kaltsiumikanali blokaatorid, antihistamiinikumid ja antidepressandid. Võimalike kõrvaltoimete tõttu on greipfruudi või greibi seemneekstraktiga mitmed ravimid katsetamata. Enne greipfruudi seemneekspressi võtmist mingil põhjusel teavitage oma arsti kõigist teie kasutatavatest ravimitest ja toidulisanditest.