Normaalne kehatemperatuur väikelastel

Aju asuv hüpotalamus teab teie väikelapse kehale õiget temperatuuri ja seab oma sisemise termostaadi vastavalt. Täiskasvanute ja laste kehatemperatuur jääb tavaliselt umbes 98,6 ° F-ni, kuid see võib veidi varieeruda sõltuvalt paljudest teguritest, sealhulgas päevast, ruumi temperatuurist või teie väikelapsi aktiivsuse tasemest. Kui haigus esineb, hüpotalamus tõstab teie lapse temperatuuri, et aidata tal nakatumist ära hoida. Kui teate oma lapse normaalset kehatemperatuuri, saate teada, kui teil on infektsioon või muu haigus, mis vajab arstiabi.

Tähtsus

Ameerika Pediaatriaakadeemia (AAP) väidab, et tervete väikelaste keskmine kehatemperatuur jääb vahemikku 96,8 ° F kuni 100,3 ° F, kui seda võetakse rektaalselt ja 95,8 ° F kuni 99,4 ° suu kaudu. Keha temperatuur kõigub kogu päeva vältel, nii et teie lapse temperatuur võib hommikul minna madalam ja tipp hilisemal pärastlõunal.

Normaalne kehatemperatuuri rektaalne meetod

Teie normaalsete väärtuste kindlaksmääramisel võib mängida oma lapse temperatuuri – suuliselt, rektaalselt või aksiliaarse – abil. Kuna väikelapsed võivad harva hoida termomeetreid, mis jäävad suhu piisavalt pikaks, et saada selget lugemist, annab rektaalselt temperatuuride saavutamine kõige täpsemaid tulemusi lastel 3 või alla selle. Väikelapse keskmine kehatemperatuur, kui seda võetakse rektaalselt, on 98,6 ° F

Normaalne kehatemperatuuri aksiaalse ja suu kaudu

Aksillaarne meetod, mille abil saate mõõta lapse temperatuuri, pannes digitaalse termomeetri käe alla, aitab teil hinnata, kas tema temperatuur on normaalne või kõrgendatud. Näide 99 ° või kõrgemal võib näidata palavikku selle meetodi abil. See meetod toimib tihti aktiivsete väikelastega, sest seda saab teha kiiresti, kuid AAP hoiatab, et see ei ole nii täpne kui suu-või rektaalne meetodid. Kui teie laps jõuab 4 või 5-ni, saate oma temperatuuri võtta suu kaudu. Tervisliku väikelapse keskmine suukaudne temperatuur on 97,6 ° F.

Ennetamine / lahendus

Kuuma vanni kogumine, mis on komplekteeritud sooja riiete või tekidesse, tuimade ebaharilikkus või kuumal päeval väljasaadetav mängimine, võib kõik teie lapse normaalse kehatemperatuuri tõsta. Täpsete tulemuste tagamiseks oodake umbes 20 minutit enne temperatuuri andmist, et anda normaalne aeg tagasi.

Väärarvamused

Tüdrukute teetamine võib sageli põhjustada pisut kõrgemat kehatemperatuuri – harva üle 100 ° F -, mida mõned inimesed viitavad kui “madala palavikuga palavik”. AAP rõhutab, et temperatuuridel 98,7-100 ° F ei ole palavik, vaid pigem normaalse kehatemperatuuri muutused, mis ei viita haigusele ega infektsioonile. Arutage oma lapse temperatuuriga seotud probleeme arstiga.