Toidulisandid tinnituse jaoks

Tinnitus on teie kõrva heli, sealhulgas helina tajumine. Kuigi seda ebameeldivat seisundit ei ravita, väidab Ameerika Tinnitus Assotsiatsioon, et mõningaid tinnituse juhtumeid võidakse juhtida, tegeledes selle tingimuslikkust põhjustavate teguritega. Raviprobleemid sõltuvad suuresti teie tinnituse spetsiifilisest põhjusest. Teatud toidulisandid võivad aidata kontrollida teie tinnitust, kuid peate kasutama ainult toidulisandeid, kui olete teadliku tervishoiuteenuse osutaja juures.

Vanusega seotud kuulmiskaotus, valju müraga kokkupuude, kõrvapõletiku kuhjumine ja muutused kõrva luudes on kõik tinnituse võimalikud põhjused. Kuid üks selle haigusseisundi kõige sagedasemaid põhjuseid võib olla ka sisekõrva raku kahjustus, märgib MayoClinic.com. Kui teil on tinnitus, võite kuulda järgmisi müraid oma kõrvades: helinat, suminat, müristamist, klõpsamist, viledamist või seosmist. Tinnitus on kaks peamist tüüpi: subjektiivne ja objektiivne. Subjektiivne tinnitus on tinnitus, mida saate kuulda ainult siis, kui objektiivne tinnitus on tinnitus, mida teie arst saab uuringu käigus avastada.

Tinnituse raviks on tavaliselt kasutatud toidulisandeid, kuigi selle seisundi efektiivsuse kohta võib puududa teaduslikke tõendeid. Vastavalt naturopaatilise arsti William A. Mitchell Jr, autor “Plant Medicine praktikas”, ginkgo on toidulisand, mida on ajalooliselt kasutatud selle seisundi raviks. Teised toidulisandid, mis võivad selle seisundi raviks kasulikuks osutuda, on koensüüm Q10, mangaan, magneesium, multivitamiinide ja mineraalide kompleks, E-vitamiin ja ehhiaas.

Mangaan on toidulisand, mis võib osutuda kasulikuks täiendavaks raviks teie tinnituse või kuulmislanguse ravimisel. Mangaanipuudus on seostatud paljude kõrvapõletikega, märgib Phyllis A. Balch, sertifitseeritud toitainemistaja ja “Toitainete tervendamise retsept” autor. Mangaan on oluline toitaine, mida leidub arvukates toitudes ja mis tarbib väikest kogust seda mikroelementi iga päev, on teie tervisele oluline, märgib haiguste tõrje ja ennetamise keskus. Toidu liiga palju mangaani võib siiski põhjustada terviseprobleeme, eriti närvisüsteemi probleeme.

Kui teil tekib helisid või muid ebatavalisi helisid, konsulteerige oma perearstiga. Arst suudab teie haigusseisundi diagnoosimiseks aidata teie seisundit hinnata ja pakkuda kasulikke ravivõimalusi või suunata teid kuulmiskao spetsialistile. Toidulisandeid tuleb alati kasutada ettevaatlikult ja litsentseeritud tervishoiutöötaja järelevalve all. Toidulisandite kasutamine ei taga teie tinnituse ravi.

Tinnitus Kirjeldus

Tinnitus täiendused

Esiletõstetud täiendus

Lisainformatsioon