Toitumisalased faktid toiduõllede kohta oliivisalongi restoranis

Food Allergy & Anaphylaxis Network teatab, et kaheksa toitu moodustavad 90 protsenti kõigist toiduallergiatest. Need toidud on maapähklid, munad, piim, pähklid, soja, nisu, kala ja karbid. Kuna mõned restoranid ei avalda iga toiduga valmistamiseks kasutatavaid koostisosi, võib nende toitumine inimestele põhjustada probleeme. Restoran Olive Garden pakub gluteenivabasid menüüelemente ja üksikasjalikku toitumisalast teavet iga toidukorra kohta, mis muudab lihtsamaks toiduainete vältimise, mis põhjustab allergilisi reaktsioone.

Vältige punkte

Olive Garden pakub mitmeid roogasid, mis on valmistatud kala ja karpide. Kui teil on selliseid toiduaineid allergia, vältige krevettide primavera, mereandide Portofino, parmesani-purustatud tilapia, grillitud kapresti Caprese, mereande Alfredo, krevetid ja spargel risotto ja herb-grillitud lõhet. Piimaga või munarakkidega allergikutega tuleks vältida toidud, mis on valmistatud koorepõhiste kastmete või juustuga. Need toidud sisaldavad lasagna klassiko, baklažaani parmigiana, kana parmigiana, juustu ravioli ja praetud mozzarella.

Gluteenivaba menüü

Gluteenitundlikel inimestel on Olive Gardenis söögitoolil mitmeid valikuid. Värsked aed ja Caesari salatid on gluteenivabad, kui tellite neid ilma grautoonita. Viis peamist roogi, mis ei sisalda gluteeni, on marinaara, tomati Toscano, kogu kana segatud grilli, ürilauaga grillitud lõhe ja kanafilee ja steiak segistiga grill. Laste grillitud kana pakub gluteenivaba toitu lapsele sobival kujul.

Kaalutlused

Mõned Olive Gardeni menüükategooriad sisaldavad sulfiteid, kemikaale, mida tavaliselt kasutatakse säilitusainetena. Sulfitallergiaga inimesed peaksid vältima sidrunimahla, salati, seente, paprika, laimi mahla ja marineeritud marinaadiga valmistatud veini ja nõusid. Need toidud sisaldavad Chianti-röstitud lühikesi ribisid, kana marsala, kana ja krevetid carbonara, täidisega kanamassala, krevettide primavera ja mereandidega Portofino.

Ekspertide ülevaade

Toiduallergia restorani kaardi kandmine (vt ressursid) aitab teil edastada oma vajadusi serverite, kokade ja teiste restoranis töötavate inimesteni. Toiduallergia algatus soovitab ka, et vastuvõtjariik küsiks teie koju võimalikult kaugelt. See vähendab kokkupuudet toiduainete valmistamisel vabanevate õhus leiduvate allergeenidega. Kuna restoranis pakutakse mitut toitu valmistades fritüüre, vältige praetud toitu ja telli lihtsaid esemeid, millel on vähe koostisosi.

Hoiatus

Kuigi Olive Garden muudab mõned allergiaandmed klientidele kättesaadavaks, ei garanteeri restoran seda täpsust. Ärge tugineda ainult sellele toidule, kui tellite toitu. Alati kandke oma erakorralisi ravimeid ja laske oma söögikohtade kaaslastel teada, et teil on toiduallergia. See võib aidata vältida eluohtlikke reaktsioone või kiirema ravi saamist, kui tekib reaktsioon.