Austrikastme toiteväärtused

Hiina küpsetamisel kasutatakse austrikastme austeriekstraktist. Aurud keedetakse vees ja keedusööda vedelikku vähendatakse. Karamell tumeneb kastmega, maisitärklist paksendab see ja sojakaste lisab suitsune soolsuse. Tulemust kasutatakse liha- ja köögiviljaroogadel ning veidi austrikastmega läheb kaugele. Tavaliselt lisatakse küpsetamiseks ainult 1/4 tassi. See tähendab, et portsjoni suurus on umbes 1 supilusikatäis.

Kui otsite uudset võimalust maitsete lisamiseks roogadele ilma palju kaloreid lisamata, võiksite proovida austrikastme. Seal on ainult 9 kalorit 1 supilusikatäis austrikastmes. Kui ei sisalda kolesterooli ja vähesel määral rasvu ja küllastunud rasvu, ei hävi austrikastmega jõupingutusi tervisliku kehakaalu säilitamiseks. Kiudisisaldus on samuti väike, ainult 0,1 g kiudaineid.

Üks supilusikatäis austrikastmes on 0,24 g valku. See väike kogus valku on alla 1 protsendi soovitatavast proteiinist täiskasvanutele ja lastele. Selle asemel, et vaadata austrikastme valgu saamiseks, võiksite seda kasutada tofu, kana, kala ja muude kõrge proteiinisisaldusega toiduainete maitsmiseks. Kui kasutate tofu tassis austrikastme, proovige enne toiduvalmistamist toonik tofu austrikastmega, nii et maitse imeb tofu sisse.

Üks austrikastmes supilusikatäis ei sisalda märgatavaid koguseid vitamiine ega mineraalaineid. Peakokid peaksid tuginema pigem peamise koostisosa toitainetele, mitte selle kastme toitainetele, et anda ainet toiduga.

Ainuke mineraal, mis leidub mõnes märgatavas koguses austrikastmes, on naatrium. 492 mg naatriumi ühe supilusikatäituga vähendab selle kastme naatriumisisaldust peaaegu võimatuks järgida American Heart Association’i soovitust piirata naatriumi tarbimist kogu päeva jooksul alla 1500 mg. Kui oled küpsetanud austrikastmes sööki, proovige kompenseerida sööma vähem naatriumi sisaldavaid toite.

Kalorid ja rasvad

Valk

Vitamiinid ja mineraalid

Naatrium