Essiac tee eelised

Essieci, taimse vähi ravimeetodi retsept jäi sama salapäraseks, kuna sellest saadi kasu üle poole sajandi. Ryan Caisse, Ontario õde, kes teatati, et Objibwe’i meditsiinimehena sai retsepti 1922. aastal, näitas selle koostisosi aasta enne oma surma 1978. aastal. Ilmutuse tulemuseks oli essic’i laialdane kättesaadavus toonikumi kommertstoodangu abil, kuid selle väidetava tõendusmaterjali Kasu jääb vaevatuks.

Essieci volitused

Caisse, kes nimetas toonikku pärast nime taandumist, veetis suure osa oma elust kui kangelast vähktõbe ellujäänutele ja teema, mida paljud teadlaskondades olid petnud. Ta ei väitnud kunagi, et estsikioos on ravitud vähktõbe, vaid see leevendas valu ja mõnel juhul tekitas lootuses vähktõvega patsiendid imet. Mõned vähktõvega patsiendid said nädala või kuu jooksul elama oma arstid, kes väidetavalt olid pärast toonikut kasutanud aastakümneid vähktõbe, vastavalt ajalehe “The Globe and Mail” 2003. aasta artiklile “Mis muu võib olla see ime?”

Ebaõnnestunud teadusuuringute katsed

Globe’i ja Maili artikli järgi ei suutnud enamus katset uurida essee vähivastaseid mõjusid, peamiselt seetõttu, et arstide ja vähihaigete surmajuhtumite taotlused, mis palusid Kanada valitsusel toonikut uurida, võeti vastu või Caisse ei jõudnud kokkuleppele sõltumatute teadlastega. Esseitsi huvitatud arstidest olid Dr. Frederick Banning, insuliini avastanud isik, ja dr. Charles Brusch, John F. Kennedy arst, kes ravib ennast essiaciga, kui ta võitluses vähiga.

Hiljutised kliinilised uuringud

Caisse surma tehtud uuringud annavad mõningast ülevaadet. Vastavalt Euroopa Onkoloogia Instituudi läbiviidud uuringutele on Essiac’il valmistatud maitsetaimedel antioksüdandid ja vähivastased omadused. Leiutised on avaldatud 2006. aasta märtsis Journal of Ethnopharmacology. Teadlased leidsid, et neli Essiaci taimset ravimit näitasid loomuliku vähivastase võime. Essiac võib osutuda kasulikuks ka rinnavähi ravimisel, kuid ajakirja Anticancer Research väljaandes avaldatud aruande kohaselt on rohkem teadusuuringuid vaja.

Essiac Ingredients

Caisse poolt paljude aastate eest salajaste essiootikumide retsept kirjutati alla ja andis vande all oma pikaaegse assistendi poolt. Assistenti poolt 1994. aastal antud retsept on peaaegu identne Essiac Canada Internationali levitatud retseptiga. Homemade versioon sisaldab neli maitsetaimi: 6-1 / 2 tassi tugipuu juurest, 1 lb lambapuuni, 1/4 jalga libisemast koorest ja 1 oz. Türgi rabarberi juurest. Sa peaksid maitsestama klaaspurki ja keeta 1 oz. Neist veerandist, lase tal istuda üleöö ja seejärel külmkapis.

Ettevaatusabinõud

Kuigi essiac tõhusus on suures osas valesti mõistetud ja testimata, tundub enamus inimestel, et see on ohutu. Suurtes kogustes võib see põhjustada kõhulahtisust või dehüdratsiooni. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel võib üks Essiac’i lambakasvatusest pärinev ravimtaim olla lopustav ja teine, takjas, sisaldab diureetilist omadust. Burdock jagab ka keemilisi omadusi rooside, ragweedi ja krüsanteemiga ning võib põhjustada allergilisi reaktsioone neile allergilistele inimestele. Enne essiac’i võtmist soovitaksite konsulteerida oma arstiga.