Haavandite parimad puuviljad

Haavandid on seedetrakti vooderdamisel avatud haavandid. Nad arenevad enamasti maos, söögitorus või kaksteistsõrmikus. Kõhulahtisused tekivad siis, kui nende pindade keskkond on nii happeline, et nende limaskesta vooderdused aeglaselt lagunevad. Populaarne veendumus näitab, et vürtsised toidud ja stress on põhjustanud haavandeid, teaduslikud tõendid viitavad kõrge happesuse happele, mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite, nagu ibuprofeeni ja bakterite Helicobacter pylori pikaajalisele kasutamisele.

Haavandite eest vastutavad tegurid

Isegi kui mao sekreteerib happeliseks toidu seedimist, kaitseb spetsiaalne lima selle seinu selle happe söövitavast toimest. Kui see kaitse väheneb, sööb maohappes maolõhna, et tekitada haavandeid. Helicobacter pylori, mis vastutab enamiku haavandite eest, nõrgestab kaitsva limaskesta mao või kaksteistsõrmiksoole, soolestiku osa maos. See võimaldab mao-hapet ja teisi seedetrakti mahlasid, et limaskesta pinnast maha limaskesta kahjustada. Neljas mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite pikaajaline kasutamine on haavandite teine ​​peamine põhjus. Need ravimid vabastavad valu, blokeerides prostaglandiini – keisjas toodetud kemikaali. Kuid see vähendab ka verevarustust maos tarnivates anumates, muutes ka seedetraali, mis on vastuvõtlik seedetrakti mahla söövitavale toimele.

Hapendavad puuviljad

Üks võimalus haavandava valu parandamiseks on vältida toidu ja jookide kasutamist, mis võivad suurendada maos happesust. Mõned puuviljad aitavad maohappeid ja te peate neid haavandite ravimisel vältima. Tsitrusviljad, nagu apelsinid, tangeriinid, laimid ja sidrunid, on head näited hapestuvate puuviljade vältimiseks. Peaksite vältima ka tomati ja greibi. Need hapestuvad puuviljad võivad halvendada teie haavandi sümptomeid ning põhjustada happe refluksi ja kõrvetised.

Turvalised puuviljad

Haavandite ravimisel võetavad viljad on õun, virsik, marjad, pirn, banaan, melon ja kiivid. Kuigi eelistatakse neid puuvilju oma toores kujul ära võtta, võiksite neid ka auru või mahla võtta. Selle asemel, et võtta oma igapäevast puuvilja tarbimist ühe söögikorra või suupiste, jagage see kolme kuni nelja portsjoni vahel. Lõpuks ärge pidage puuvilju vedelike piisavaks asenduseks, vaid juua palju vett.

Healing Fruits

Mõned puuviljad on eriti kasulikud haavandite sümptomite leevendamisel ja võivad isegi kaitsta Helicobacter pylori vastu. Õunad, jõhvik ja nende mahlad sisaldavad flavonoide ja antioksüdante, mis pärsivad bakterite kasvu. Samuti peaksite tarbima puuvilju, mis on rohkesti kiudaineid, välja arvatud juhul, kui teil on ka põletikuline soolehaigus.