Naha kopsud ja D-vitamiin

D-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mis aitab organismil imenduda kaltsiumi ja võimaldab tervet luu mineraliseerumist. Toitainete muud tähtsad funktsioonid hõlmavad teatud vähkide ja südamehaiguste rabandamist. Näib, et D-vitamiinil on ka nahka rahustav omadus. Lööve ja lööve rakendades vähendab päikesepaisteline vitamiin sümptomeid.

Keratoos Pilaris

Keratoos pilaris on tavaline nahaprobleem, mis tekib, kui nahka sisaldav valk moodustab karvanääpsutel kõvasid hoiuseid. Kergetes juhtudel võivad naha väikesed löögid esineda väga karmide tekstuuridega õlavarrel. Keratoos pilaris võib moodustuda ka reitel ja tuharatel ning harvem näol – selline seisund, mis sarnaneb aknega. MedlinePlus teatab, et D-vitamiini sisaldav nahkreem võib leevendada keratoosi pilaris sümptomeid. Kuid tingimuseks võib olla mitu kuud aega.

Taru

Nebraska Meditsiinikeskuse ülikooli andmetel võib kasu saada D-vitamiini lisamine toidule. Samuti on oluline, et seda haigusseisundit põdevatel patsientidel kontrollitakse D-vitamiini puudulikkust. D-vitamiini täiendus võib pakkuda abi inimestele, kes saavad nahaärritust vähemalt kolm korda nädalas või episoode, mis kestavad kauem kui kuus nädalat. Samuti on teada, et ebamugavused on mõjutanud hingamist.

Päikese käes

Haruldase rahvatervise kooli andmetel on hinnanguliselt kümneid miljoneid ameeriklasi D-vitamiini sisaldus veres madal. Põhjuseks on seepärast, et vitamiin D luuakse kehas, kui ultraviolettkiirgus päikesevalgust tabab nahka. Bostoni Ülikooli D-vitamiini naha- ja luuuuringute labor Dr. Michael Holick selgitab, et 15-minutilise kolmekordse nädala vältel päikese käes on kõik, et saada 10 000 RÜ D-vitamiini. Kuid Holik ütles, et nahavähk on reaalne, kuid inimesed kannavad päikesekaitset, mis põhimõtteliselt blokeerib 99 protsenti D-vitamiini sünteesi jaoks vajalikest kiirtest. Päikese kahjulikud mõjud ei lõpe seal, kuna liiga palju kaitsmata päikese käes võib põhjustada nahale ilmuvate väikeste vedelikupõhiste villide tekkimist.

Soovitatav päevaraha

Holicki järgi on parim viis D-vitamiini saamiseks päikese käes. Inimestele, kes on päikese suhtes tundlikud, elavad kliimas, kus ei tekitata palju päikesevalgust või ei saa D-vitamiini jaoks vajalikku kokkupuudet, D-vitamiini toidulisandid on hea asendaja. D-vitamiini soovituslik päevaraha on 600 RÜ lastele ja täiskasvanutele alates 1. eluaastast kuni 69. Pärast seda vajavad vanuritele 800 RÜd. Päikesepaistelisi vitamiine leitakse ka arvukalt, turskis 1360 IU portsjoni kohta, lõhe puhul 447 IU portsjoni kohta ja kangendatud apelsinimahl 137 IU portsjoni kohta. Kui pärast D-vitamiini toiduvärvi toitmise täiustamist ilmuvad kopsud, peaksite oma arstilt oma terviseprobleeme välistama.