Pigistatav reieluu närviravimid

Reieluu närv on üks jalgade suurimaid närve. Närv ja selle oksad tagavad ülitunde ja juhivad nelinurksete lihaste, mis vastutavad põlve sirgendamise eest. Reieluu närvi pigistamine või kahjustus võib põhjustada erinevaid sümptomeid. Reie või jalgaga varjamine võib olla kohal. Võib esineda ka jalgades tekkiv valu, eriti kubemekindlalt. Võib esineda reielihaste nõrkust ja see võib põhjustada põlve lõtvumist. Sümptomid on tavaliselt tingitud otsestest traumast või reieluu närvi pikaajalisest survest. Mitmed ravimeetodid võivad leevendada reieluu närvi impingemise sümptomeid.

Puhkus ja ravimid

Esialgu saab puhkust kasutada sümptomite vähendamiseks. Selle aja vältel vältides selliseid tegevusi nagu jooksmine, hüppamine või kükitamine takistab surutud reieluu närvi edasist ärritust. Kui põlveliikumine tekib, võib kukkumiste vältimiseks soovitada põlveliigeseid. Teie valuvaigistavate ravimite, näiteks ibuprofeeni (Advil, Motrin), naprokseeni (Aleve) või aspiriini, võib teie valu kasutada. Neurogeensed valuvaigistid, nagu gabapentiin (Lyrica), on mõnikord ette nähtud, et aidata leevendada valu, tuimus või surinut. Mõnel juhul võib reieluu närvide valu leevendamisel olla kasulik ka kortisooni süstide või närviblokkide puhul.

Kompressiooni leevendamine

Tõsise reieluu närvi üks levinumaid põhjuseid kannab tihedaid püksteid või vööleid. Tugevus vööst või kubemekindlalt võib suruda reieluu närvi ja põhjustada jalgade sümptomeid. Vähem piiravate rõivaste kandmine võib vähendada kahjustusi ja vähendada sümptomeid. Ülemäärane kaal, eriti mao ja talje korral, võib samuti kaasa aidata reieluu närvi tihendamisele. Kaalulangus võib olla kasulik, kui leevendada ülekaalulistel inimestel esinevat stressi ja vähenenud sümptomeid.

Närviplajtimine

Sõlmede tekkimine, mis tekivad, kui armuliit koondab ja surub närvi, võib olla seotud reieluu närvide kahjustumisega. Treening nn närvikinnitusega võib kasutada närvi vabanemiseks adhesioonidest närvi kergelt tõmbamise teel ja seejärel vabastades selle. Seda treeningut võib teostada maha lamades ja õrnalt painutada põlve kahjustatud poolel, varsatega, mis on märgitud seni, kuni venitada on tunda. Tundlikkus või surin võib veidi suureneda. Närvivalu võib hoida mõne sekundi jooksul, enne kui see vabastatakse jalgade sirgendamise teel. Seda harjutust teostatakse tavaliselt 3 … 5 minutit korraga, mitu korda päevas.

Venitus ja harjutus

Reieluu närv ulatub läbi jalgade läbi jalga. Naha tihendus puusaliigese lihastes, mis on kubeme lähedal, võib kaasa aidata närvide kokkusurumisele. Neid lihaseid saab venitada, põlvitades mõjutatud jalgadele ja asetades teise jalani teie ette, 90 ° nurga all painutatud põlvega. Pöörake aeglaselt ettepoole, võimaldades esi põlve painutada, kuni haavatavus jalga kubemes tundub venitada, et vähendada tihedust. See venitus kestab tavaliselt 30 sekundit ja seda sooritatakse 3 kuni 5 korda, mitu korda päevas. Füsioterapeut võib soovitada treeningute treenimist, et see tihedus ei korduks.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud

Kui sümptomid püsivad või süvenevad, teavitage sellest kindlasti oma arsti, kuna see võib tähendada midagi tõsisemat. Lõppkokkuvõttes võib sümptomite leevendamiseks osutuda vajalikuks operatsioon, kui konservatiivne ravi ei paranda valu, tuimus, surinut või nõrkust.