Retin-a & rasedus

Kui naine on rase, võivad kõikuvad hormoonid põhjustada üleliigset õli tootmist, mis põhjustab akne puhkemist. Kui naine ei ole rase, võib see olla lihtne, kasutades ravimit, näiteks Retin-A. Paljud naised kasutavad seda ravimit, et vähendada kortsude ja peened jooned. Kuid kuna teatud paiksete ravimite kasutamine võib põhjustada ebasoodsaid toimeid arenevale beebile, on oluline arutada kõiki teie arstiga, sealhulgas Retin-A suukaudselt manustatavaid ravimeid.

Tähtsus

Retin-A on akne ravi vorm, mida nimetatakse retinooliks, mis on puhas A-vitamiini vorm. Kui kasutatakse toopiliselt, aitab Retin-A soodustada naha eksfoliatsiooni, mis tähendab surnud naharakke, mis muidu täidaksid poorid ja põhjustaksid akne puhanguid On surnud. Retin-A on ka keratolüütiline aine, mis aitab eemaldada õlist, kehamassist, surnud naharakudest ja muudest ainetest, mis võivad poorid ummistada; kortsuspüügivahendina suurendab Retin-A kollageenikiude tootmist. Vastavalt DermaDoctorile on lisatud kollageen, mis muudab naha pealekandmise ja sileda. Toode soodustab ka rakkude käivet, mis aitab muuta naha väljanägemiseks ka kortse.

Efektid

Kui Retin-A nahale kantakse, langeb teie vereringesse vähem kui 10 protsenti, vastavalt Ameerika Rasedusühingule. Veelgi väiksem osa sellest antakse emale lapsele. Siiski on oht piisavalt kõrge, et ravim annab hoiatuse rasedatele ja rasedatele soovijatele.

Kaalutlused

Teratooloogia organisatsiooni infospetsialistide sõnul võib Retin-A teatud tingimustel, sealhulgas kohtades, kus nahk on murtud, ülemäärase koguse tootega või suuremale naha osakesele absorbeerunud. Väikestes kogustes kasutatuna ei ole Retin-A imetajal vähem ohustatud.

Lahendus

Teratooloogiaorganisatsiooni infospetsialistide organisatsiooni andmetel on isotretiniin, Retin-A-ga sarnane ravim, mida tuntakse ka kui tretinoiini, ebasoodsad mõjud loote arengule, kui elundid moodustuvad raseduse neljandast kuni seitsmenda nädala jooksul. Sel põhjusel võib teie arst lubada teil kasutada Retin-A väikest kogust teisel või kolmandal trimestril.

Hoiatus

DrSpock.com andmetel rääkige oma arstiga enne raseduse ajal kõigi ettenähtud ravimite kasutamist. Kuna teie arst teab teie unikaalset tervislikku seisundit ja muid ravimeid, mida te võtate, võib ta soovitada teile parima ravikuuri.