Rukis vs nisu

Nii nisu kui ka rukki kasvatatakse nii inimtoiduks kui ka loomasöödaks. Küpsetamiseks kasutatakse nii nisu kui ka rukist, kuna need sisaldavad gluteeni, valku, mis põhjustab leiba tõusu. Mõlemat tera kasutatakse ka õlle ja destilleeritud kangete alkohoolsete jookide nagu viski tootmiseks.

Nisu ja rukis on teravilja taimed, mis on heintaimed. Need rohi toodavad seemneid, mis on inimestele ja loomadele suurepärane toiduallikas. Teradel on toiduained, mida nimetatakse endospermiks, idudeks ja kliidiks. Tavaliselt kasutatakse töödeldud toidus ainult endospermi. Nisuidud sisaldavad vitamiine ja kiudaineid ning neid kasutatakse sageli toidu toiteväärtuse suurendamiseks. Kliid on teravilja välimine kiht ja sisaldab kiudu ja mõnda rasvhapet.

Nisu oli üks esimesi seemneid, mida tuleks iidsetest aegadest kasvatada. See kasvab mõõdukas kliimas ja esindab maailma kolmandat suurimat põllukultuuri, kuid veebisaidi Gramene kohaselt toidab see rohkem inimesi kui ükski teine ​​tera. Nisu kasvatatakse peamiselt toiduna, kuid seda kasutatakse ka loomasöödas ning õlle valmistamiseks ja destilleerimiseks. Kõige sagedamini jahvatatakse jahu, nisu kasutatakse pasta, leiba, hommikusöögi teraviljade valmistamiseks ja see on koostisaine paljude teiste valmistoodete puhul. Nisu klassifitseeritakse talve- ja kevadkorvideks, samuti kõvaks ja pehmeks sordiks.

Rukk on teraviljasaadus nagu nisu, mis on lähedane sugulane. See on tugev taim, mis kasvab hästi külmas kliimas ja talub külma ja põuda, mis võimaldab rukist kasvatada, kui nisu ei ela. Rukist kasutatakse nii inimtoiduks kui ka loomasöödaks. Kõige levinum viis rukki söömiseks on jahvatada jahu ja kasutada seda leivaks. Rukkit kasutatakse ka viski ja mõnda tüüpi viina valmistamiseks.

Hilise teravilja tritikale, mis oli esmakordselt kasvatatud 1875. aastal ja 1930. aastatel populaarne, sai nisu ja rukis ristandiks. Tritikale pärib oma vanemate parimaid omadusi: nagu rukis, see on külma kõva, haiguse suhtes vastupidav ja võib kasvada vaesetes muldmetes ja nagu nisu, annab see suuri põllukultuure. Tritikale kasutatakse enamasti loomasöödana, kuid seda võib leida ka spetsiaalsetes toidupoed. Sordiaretusprogrammid on välja töötanud nii talikaja kui ka kevadiste tritikalee tüüpi.

Rukis on süsivesikuid, palju kiudaineid, samuti E-vitamiine, B-vitamiine tiamiini, riboflaviini, foolhapet ja pantoteenhapet, mineraalid kaltsiumi, kaaliumi ja rauda ning fosforit. Sellel on nisust vähem gluteeni. Oluliselt on rukist täielik aminohapete profiil. Nisu pakub ka kompleksseid süsivesikuid, kiudaineid ja vitamiine ja mineraalaineid. Nisu on mittetäielik valk, kuigi see sisaldab kõiki kaheksa asendamatut aminohapet, ei sisalda see piisavas koguses head toitu. Kõva nisu sordid sisaldavad rohkem valku kui pehme nisu sordid. Nisu sisaldab gluteeni, mis muudab selle ideaalseks küpsetamiseks. Tritikale on madalam gluteenisisaldus kui nisul, kuid valgus on suurem kui üks vanematest taimedest ja see sisaldab märkimisväärses koguses aminohapet lüsiini.

Teraviljasaadused

Nisu

Rukis

Tritikale

Toitumine