Lapse normatiivne areng

Teie lapse elu esimesed kolm aastat on tema arenguks kõige olulisemad. Selle aja jooksul muutub ta abituust imelt lapsele, kellel on arenenud vaimsed, emotsionaalsed ja füüsilised vastused. Kuigi iga laps areneb oma tempos, on paljud olulised verstapostid teatud vanuseklassiga. Oluline on teada, mida teie laps peaks igas vanuses tegema, et saaksite jälgida oma arengut ja kiiresti kindlaks teha mis tahes arenguhäireid.

Kolm kuud

Kolme kuu pärast hakkab teie beebi visuaalne maailm uurima. Ta naudib eriti nägusid, mida ta nüüd tunnistab midagi muud kui lihtsalt objektidest. Ta näeb ja naeratab sind ja hakkab teie väljendeid jäljendama. Ta hakkab imiteerima helide ja liikumisi, kasutades oma arenevat mootorikontrolli. Ta tõstab oma peast ja rinnast maha püsti, venib käed ja jalad, avab ja sulgub käed ja haarab asju. Ta tõuseb ka tema küünarnukitele, et tema keskkonda uurida.

Neli kuni kuus kuud

Neli kuni kuus kuud saab teie laps tuvastada tuttavaid inimesi, eriti tema ema. Ta naudib oma käsi, jõuab asju ja sageli paneb nad suhu. Ta reageerib helile ja libistab ning imiteerib lihtsaid helisid. Tema pea juhtimine on peaaegu lõpule jõudnud ja ta saab nüüd rullida oma seljast maos. Tema isu ei ole nii ahne, nagu seda kunagi oli, ja ta sööb sageli ainult kolm kuni viis korda päevas. Ta võib lisaks piimale valmistada pehme teravilja ja õrna imikutoidu.

Seitse kuni üheksa kuud

Paljud lapsed hakkavad puhkema seitsme kuu pärast. See on osa normaalsest arengust, sest see näitab, et ta on nii ema tuvastanud kui emotsionaalselt seotud. Tal on nüüd täieliku kontrolli oma käte ja ülemise keha üle, võib istuda püsti, rullida kõhtu tagant, indekseerida ja haarata esemeid ühe käega. Ta vastab ka emotsioonidele, mida ta saab eristada teie hääle tooniga. Peek-a-boo on sageli selles vanuses lemmik mäng, mis võib tuua rõõmu squeals.

Üks aasta

Üks aasta või varsti pärast seda teeb teie laps esimesi samme. Alguses tõmbab ta end mööbliga ja kõnnib ringi. Siis hakkab ta ilma abita minema. Ta suudab ka tõmmata ennast istumisasendisse, toita ennast ja kasutada selget haaret. Ta kasutab tihti kohe värisemist, viskamist ja koputamist. Ta suudab süüa sõrme toitu ja kasutada tassi, kuigi ta ei pruugi süüa ega jouda korralikult. Ta võib öelda lihtsaid sõnu, mõista taotlusi ja lihtsaid käske.

Ühe kuni kahe aasta jooksul õpib teie laps kleebisega kleebisega, söö lusikaga, jookseb, lööb ja ehitatakse plokkidega. Ta muutub sotsiaalseks ja naudib teiste laste ettevõtet, kuigi ta võib nendega koos asuda koos nendega. Ta saab mängida ka ennast, mõista kuni 200 sõna ja rääkida lühikeste lausudega. Ta võib ka muutuda üha tahtlikumateks ja teadlikult käsudeta käituda.

Kolmeaastaseks ajaks suudab teie laps otsesõnu kasutada kohanimesid. Tal on suur sõnavara, mis koosneb kõigist kõneosadest, mida ta kasutab lõigetes rääkimiseks, laulude laulmiseks ja oma emotsioonide väljatöötamiseks, mis võivad olla volatiilsed. Tema sageli kohtleb, annab käske ja seisab vastuollu muutustega, kuid ta muutub ka südamlikuks sõprade ja perekonnaga, õpib muutuma ja jagama. Ta arendab välja ränkade motoorsete oskuste, nagu ronimine ja trepist ülespoole käimine korraga, samuti peened motoorilised oskused, nagu näiteks ühe lehe pööramine ja joonistusega värvimine.

Kaks aastat

Kolm aastat