Mu südame löögisagedus on aeglaselt kõndides 110 lööki minutis

Teie südame löögisagedust mõjutavad tegurid, sealhulgas teie vanus, sugu, kaal, kaasnevad haigusseisundid ja sobivuse tase, on mitmeid. Puhke südame löögisagedus 110 on suur, kuid sõltuvalt konkreetsetest teguritest ei pruugi see olla ebanormaalne. Vastupidi, see võib kujutada endast ka südamehaigust, mida teie tervishoiuteenuse osutaja peaks täiendavalt uurima.

Teie südame löögisagedus võib ootamatult mitmetel kaalutlustel muutuda ja aktiivsus on peamine panustaja. “Aeglane kõndimine” on subjektiivne, kui meditsiinitöötajad ei järgi neid kontrollitud tingimustes, näiteks jalgsi jooksulint. Sel juhul saab teie tegelikku jalutuskäiku jälgida ja teie aktiivsuse tase teie südame löögisageduse muutusesse viia. Mõõdetav pulss või südame löögisagedus on parem indikaator, sest “rahulikult” ei peeta üldse mingit liikumist ega tegevust.

Mayo kliiniku eksperdid leiavad, et normaalne südame löögisagedus täiskasvanu jaoks on 60 kuni 100 lööki minutis. Kui olete terve täiskasvanu, siis mida madalam on teie südame löögisagedus, seda parem. Kui teil on väljaõppinud sportlane, võib teie südame löögisagedus olla 40 võitu minutis. Kuid see on normaalne, sest teie süda suudab tõhusamalt pumbata verd läbi oma keha. Südame löögisageduse täpseks kindlaksmääramiseks võtke pulss, kui istute puhkusel, mitte liikumisel või kõndimisel.

Kui tunnete muret oma südame löögisageduse pärast, on oluline saada täpne impulsi lugemine rahulikult, mitte kõndides. Rahvuslik Terviseinstituut annab suuniseid selle kohta, kuidas teie impulssi mõõta. Esiteks peate enne impulsi kontrollimist kümme minutit puhuma. Te võite mõõta oma impulssi randmel, kaelal, kõhupiirkonnas, põlve tagaküljel või oma templis. Randmepael on hea koht, sest see on kergesti ligipääsetav. Asetage oma indeksi ja keskmise sõrme otsad oma pöidla alla allpool asuva randme alla. Vajutage kindlalt ainult sõrmede vihjeid, kuni tunnete oma impulssi. Kasutage teise käega kella või vaadake seda ja looge oma südame löögid kolmkümmend sekundit. Korrutage see number kahe võrra, et oma võitu minutis saada.

Kui teie püsiv südame löögisagedus on pidevalt suurem kui 100 lööki minutis, võib teil olla südamehaigus, mida tuntakse tahhükardia või kiire südametegevuse tõttu. Kui teil tekib muid sümptomeid, nagu minestamine, pearinglus, kõrge vererõhk, uneapnoe või hingeldus, siis Mayo kliiniku eksperdid näitavad, et olete oma tervishoiuteenuse osutaja. Teie tahhükardia võib olla ravimi kõrvaltoimete, muude probleemide nagu südame ventiilide ebanormaalsus, hüpertüreoidism või muu ainevahetushäire, südame stimulantide, sealhulgas alkoholi, kofeiini ja tubaka, teie vanuse, teiste südamehäirete ja geneetika, tagajärjeks.

Kaalutlused

Südame löögisagedus

Tehnika

Tahhükardia