Mu teismelise tütart pole sotsiaalseid oskusi

Teismelised aastad, ehkki ebamugavad ja segane, on aeg, mil lapsevanemad saavad aidata kujundada ja vormida oma lapsi, et saada ainulaadseks ja pädevaks täiskasvanuks. Mõned teismelised võivad nende aastate jooksul hõlpsalt läbi minna, teised võivad vaeva leida oma koha teismelise rahvahulgaga. Räägi oma lapsega, kuidas sa olid nagu teismelised ja kuidas teid teatud olukorras käituda. Julgustage oma last osalema ühiskondlikus tegevuses ja huvipakkuvates akadeemilistes rühmades.

Perekondlikud suhted

Vastavalt ChildTrends.org-ile on noorte sotsiaalsete oskuste arendamine tihedalt seotud nende suhetega nende vanematega. Laste / vanemate suhted õpetavad olulisi elukestva õppetunde ja oskusi suhtlemisest, konfliktide lahendamisest, intiimsusest, emotsionaalsest toest ja kaaslasest. Suhteid õdede-vendadega, tädiste, onu, vanavanemate ja teiste lähedaste sugulastega teeksid need elukestvad õppetunnid ja oskused samuti. Looge oma tütrega sooja, reageeriva ja toetava suhte ning julgustama avatud suhtlemist.

Mentorlusprogrammid

Paljud koolid ja kogukonna organisatsioonid pakuvad mentorlusprogramme, mis õpetavad teismelistele sotsiaalse käitumise parandamiseks vajalikke teadmisi, oskusi ja oskusi. Näiteks organisatsioon, mida nimetatakse akadeemilise, sotsiaalse ja haridusliku õppe koostööpartneriks, pakub haridusprogramme ja koolitusi, mis õpetavad teismelisi, kuidas teha sõpru, suurendada enesehinnangut, mõista ühiskondlikku teadlikkust ja õppida suhteid. Mõned mentorlusprogrammid, nagu näiteks Big Brother / Big Sister, saavad täiskasvanutega paari teismelisi, kes võivad õpetada neile ka sotsiaalseid ja suhtlusoskusi.

Õppekavavälised tegevused

Pärast kooli tegevust, nagu näiteks kireleadimine, mitte ainult ei julgusta teie teismelist elama tervislikku ja aktiivset elu, vaid ka teie teismelise tütre paari teiste sarnaste vaimudega hingega, kes hindavad muusikat, kunsti või konkreetset sporti. Mõned koolivälised tegevused loovad ka teie tütre iseloomu, õpetavad juhtimisoskusi, loovad usaldust ja aitavad kaasa sõprussuhteid. Julgustage oma lapsi registreeruma nende jaoks huvipakkuvateks täiendõppeks, nagu spordiala, raamatuklubi või aruteluteemaline meister.

Muud kaalutlused

Kuigi teismeliste aastate jooksul ei ole sotsiaalne ebakindlus haruldane, võib teie teismelise tütre käitumise või palgaastmete drastiline muutus olla murettekitav. Otsige meditsiinilist abi, kui teie teismeliste tütar näitab drastilisi meeleolu kõikumisi, teil on probleeme une, kasu või kaotatakse liigne kaalu või kuritarvitatakse alkoholi, tubaka või narkootikume. Sellised käitumisviisid võivad olla sümptomaatilised põhjused nagu depressioon, ärevus või muud käitumishäired.