Nisu marjade toitumisalane teave

Nisu on Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi andmetel Ameerika Ühendriikides kõige enam tarbitav teravili. Nisu marjad on terved, töötlemata nisutäidud on kõige loomulikus vormis. Nisu marjad sarnanevad teiste südamerikaga tervete teradega nagu oder. Nad on äärmiselt toiteväärsed ja pakuvad krõmpsu tekstuuri. Nisu marjad pakuvad kogu teravilja toitaineid, kuna need sisaldavad idu, endospermi ja kliid. Kõik nisutooted, nagu nisujahu, on valmistatud nisumarjadest. Oma erakordselt toitainete ja krõmpsu tekstuuriga pakuvad nad omaette maitsvat toitu.

Sordid

Nisu marjad ei ole kõik sarnased ja tegelikult on mitut tüüpi, mis erinevad tekstuuri, värvi ja suuruse poolest. Neid nimetatakse tavaliselt nende kasvuperioodi jooksul, gluteeni sisalduse ja värvuse järgi. Neid kasvatatakse talvel või kevadel, võivad olla kõvad ja pehme nisu ning punased või valged. Tervislike toiduainete kauplustes ja mõnedes supermarketites kõige hõlpsamini kättesaadavad on kõva punased kevadised ja talisniivad, mis on väga näritavad, kõrge valgusisaldusega ja pruunikasvärvilised. Neid sorte kasutatakse tavaliselt töötlemata jahu ja leibade valmistamiseks. Teisest küljest on pehmed valge nisu marjad tärklised, neil on pehmem kernel ja neid võib kasutada kondiitritoote valmistamiseks vastavalt veebisaidi Nourish Network andmetele.

Põhilised toiteväärtused

Vaatamata sellele on nisumarjad kõrge süsivesikute ja toiduvalkudega, samuti vitamiinid ja mineraalid. Valgu sisaldus on mõnevõrra erinev. Tavaline nisumarjade serveerimine on 1/4 tassi kuiva, mis keedetud korral annab 1/2 tassi serveerimist. 50 grammiste kõva punase nisumarjade või umbes 1/4 tassi kuumtöötlemata saadab 163,5 kalorit, 1 grammi rasva, 6,5 grammi proteiini, 35,5 grammi süsivesikuid, 6 grammi toidu kiudaineid ja 1 milligrammi naatriumi. Nisukarjad on rikkad vitamiinidest B1 ja B3 ning mineraalid magneesium, fosfor, vask, mangaan ja seleen.

Nisu Berli mikrotuubide olulisus

B-vitamiinid on olulised terve närvisüsteemi ja energia metabolismi jaoks; magneesium koos fosforiga on oluline vererõhu reguleerimiseks ja tugevate ja tervislike luude moodustamiseks. Samuti on vaja fosfori, et moodustada osa DNA-st ja RNA-st, aktiveerida keha valgud ja säilitada ja transportida energiat. Vask on vajalik sidekoe, vererakkude ja närvi-, immuun- ja kardiovaskulaarsete süsteemide toimel. Mangaani abiaine luu moodustumisel ning süsivesikute ja valkude metabolismil, selenium toetab immuunsüsteemi ja kilpnääre funktsiooni.

Tervisehüvitised

Nisu marjad, nagu enamik täisteratoid, on suurepärane toiduvärvide allikas, mis soodustab seedetrakti tervist, aitab vähendada vere kolesterooli ja veresuhkru taset, aitab kaasa kehakaalu reguleerimisele ja soodustab korrapäraselt soolestiku liikumist. Harvardi rahvatervise kogu teatab, et teraviljad, näiteks nisumarjad, sisaldavad taimeöstrogeene või fütoöstrogeene, mis võivad vähendada teie teatud tüüpi vähkide tekkimise ohtu – eriti koos täieliku nisu sisaldavate mineraalidega – nagu magneesium, seleen , Vask ja mangaan.

Lisage oma dieeti

Nisu marjad võivad olla idandatud, mis muudab need magusamaks, krakitud ja lisanduks salatidele, keetakse teravilja või ananassina ja / või jahvatatakse jahu, mida kasutatakse leivas või muudes küpsetistes. Rasksed nisumarjad vajavad pehmeks söömiseks kauem aega, ja võib-olla tuleb need üleöö öö läbi leotada. Kui lisate need salatile, võimaldades nõusse ööseks külmkapis, võimaldab marjad imenduda teiste koostisosade maitset. Proovi segada nisumarju riisi ja / või muude teradega, et valmistada pilaf. Kasutage neid supp, hautis või salatiga krevetoonide asemel.