Pruuni suhkru orgaaniline või looduslik asendaja

Pruulise suhkru melassi värvi maitset saab nautida orgaanilises või looduslikus toidus, peate lihtsalt teadma õigeid asendajaid. Kuigi pruun suhkur on pruuni värvi ja tugevama maitsega tervislikum, tekib see, kui melassi lisatakse töödeldud valgele suhkur. Seega, kui olete otsustanud oma dieedist töödeldud toitude kõrvaldada, olete tõenäoliselt otsustanud pruuni suhkru eemaldada ka teie sahverdist. Paljud retseptid, kas magusad või maitseained, lihtsad või komplekssed, kasutavad olulist koostisosa pruuni suhkrut. Õnneks, kuigi mõnikord võib olla vaja retsepti muudatusi, on ka muid looduslikke ja orgaanilisi magusaineid, mis täidavad vahe.

Lihtsad kuivained

Kõige lihtsam lähenemisviis tavapärase pruuni suhkru jaoks looduslikuma toote asendamiseks on sama maitse ja tekstuuriga toote kasutamine, mis tähendab, et retsepti edukaks loomiseks muudki muudatusi ei vajata. Orgaaniline pruun suhkur oleks kõige ilmsem asendaja ja see on saadaval kõige paremini varustatud toidupoes. Sucanat, SUgar CAne NATURAL lühend, sobib ka tumepruun suhkru vahetamiseks, kuna see on valmistatud kogu suhkruroo kuivatamisel, mis võimaldab säilitada tugevat melassi maitset. Suhkru ja kookose suhkru kuupäev on ka alternatiivid, mis ei vaja retsepti muudatusi ja millel on pruuni suhkruga samavärne maitse, kuigi kummagi neist ei valmistata suhkruroost.

Lihtsad vedelad asendajad

Kastme valmistamisel või kuumade teraviljade lihtsalt magustamisel on pruuni suhkru jaoks mõistlikud vedelad asendajad, mis ei vaja mingeid muudatusi. Pruun suhkrud pakuvad sageli grillikastmetele tumedat magusust, mistõttu võib nii pruuni suhkru kui ka melassi ja isegi tatarmee, millel on mõnikord melassiga võrreldes tugev lõhn. Kuuma teravilja magusaine või kastmete, nagu maapähkli kastmega, võib kasutada toores Agave nektarit, mille maitse on sarnane pruunile suhkrule ja tugevam kui tema “kerge” ja “merevaigukollane”.

Kuivad asendajad vajavad muudatusi

Küpsetamiseks mõeldud pruuni suhkru üldiseks asenduseks on valge suhkru ja melassi kasutamine koos, et luua maitse ja tekstuur pruuni suhkruna. Kui valge suhkur ei ole teie dieedi osa ega seetõttu teie sahver, võib samu tulemusi saavutada orgaanilise suhkru ja melassi asendamisega. Tumepruuni suhkruna kasutage 1 tassi orgaanilist suhkrut 2 supilusikatäit melasse. Helepruun suhkrule asetage 1 tassi orgaanilist suhkrut 1 tl melassiga.

Vedelad asendajad, mis nõuavad muudatusi

Toore Agave nektarit ja melassi võib kasutada ka pruuni suhkru asendajatena küpsetamisel. Küpsetamine sõltub aga paljudest muutujatest – sarnaselt teadusega – nii on küpsetus edukuse tagamiseks vaja retsepti mõningaid muudatusi. Melassi asendamiseks kasutage iga pruuni suhkru tassil 1 1/3 tassi melassi ja vähendage ühtki teist vedelikku, näiteks piima või vett, ühe kolmandiku tassiga ja lisage 1/2 tl söögisoodat jahu ja muu Kuivained. Agave’i nektari asendamiseks kasutage 2/3 tassi agave nektarit iga tassi suhkru kohta, vähendades piima, vett või muud vedelikku kahe supilusikatäitusega. Agavega on vaja ka mõningaid muudatusi tehnikates ja seadmetes. Enne jahu lisamist võta ahve nektar koos teiste vedelate koostisosadega, ahju temperatuur tuleb 25 kraadi võrra vähendada ning prillipaneeli jaoks kasutada pärgamendipaberit.