Forelli toitumisandmed ja faktid

Ameerika Ühendriikides on mitmeid erinevaid forellikategooriaid, nagu järv, jõgi, vikerkaar ja pull. Võibolla pakkuda üldist ideed selle mageveekalade toiteväärtusest – arvestades paljusid erinevaid liike – on Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumil üks toitumisalase teabe märgis, mis viitab toidusoolele forelli segatud liikides.

Kala faktid

Suurimad forelliirkonnad on järveforell, Suur-järvede, Alaska ja Kanada emakeel, kes suudab kaaluda kuni 100 naela. Täpiline vooluforell kasvab kuni 10 tolli ja elab piirkonnas, mis ulatub Kanadast kuni Lõuna-Gruusia suunas, USA-s Brookforell kasvab sügisel ja kevadel hauduvad munad. Viiruveforell on mageveekalad, kuid mõned järgivad jõe teed ookeani, kus nad suudavad ellu jääda, kuid kudemiseks peavad nad jõe juurde jõudma. Kuldkollane kala on punase märgiga kollakas kala, mis ujub lääneriikides, alates Oregonist ja Washingtonist Idaho ja Montana. U.S. kala-ja metsloomade teenistuse kohaselt ei sobi liik liikideks ebasoodsates tingimustes nagu ebaselge ja sooja veega või vähenenud vooluga. Ebakindlates keskkondades kaovad härjaforellid ellu ja paljunevad.

Üldine vitamiinide sisaldus

Põhineb 2000 kalorsusega toidus, on üks keedetud forellifail, mis kaalub umbes 2 untsi, on 1% A-vitamiini soovituslikust ööpäevasest toidust. Toitaine on antioksüdant, mis neutraliseerib haiguste tekitava molekuli, mida nimetatakse vabadeks radikaalideks. Toit sisaldab ka seitset B-kompleksi vitamiine: see sisaldab 77 protsenti RD12-st B12-le, 18-protsendilise tiamiini ja niatsiini jaoks, 15 protsenti riboflaviini jaoks, 14 protsenti pantoteenhappe jaoks, 7 protsenti B6 jaoks ja 2 protsenti folaatide puhul. . Rühmana hõlbustavad B-vitamiinid seedimist, muutes teie organismil toidust energiat.

Üldine mineraalne sisaldus

Forellil on kõik olulised mineraalid erinevates kogustes. Keedetud kala annab 3% kaltsiumi RDI-st, raua ja vase puhul 7%, magneesiumi ja tsingi puhul 4%, fosfori puhul 19%, kaaliumis 6%, naatriumi puhul 2%, mangaani puhul 34% ja seleeni puhul 14% . Mineraalid mängivad erinevaid ülesandeid erinevate süsteemide toimimiseks. Kaalium on näiteks elektrolüüt. Toitaine kasutab teie kudesid, rakke ja elundeid elektrisignaalidega, mida see edastab.

Täiendav toitumine

Forell on rikkalikult aminohapete, valgu lähteainete. Üks 2-untsi filee sisaldab teie organismile piisavalt aminohappeid, et saada 33 protsenti soovitatavast ööpäevasest proteiini tarbimisest. Samuti annab see 8% RDI rasvasisaldusest ja annab teile 118 kalorit, kütust, mis võtab põletamiseks 25 minutit mõõduka jalutuskäigu.