Parim vitamiinipreparaadi vorm

D-vitamiini toidulisandid on saadaval kahes vormis: D2-vitamiin ja D3-vitamiin, mis on üldiselt loetletud lisamärgi koostisosade loetelus. Loomulik vorm, mida keha kasutab, on D3-vitamiin, mis toodetakse nahas kolesterooli vormis koos päikese käes. Ajalooliselt on toidulisandina kasutatava D-vitamiini tüüp olnud D2-vitamiin, mis on valmistatud pärmist. Kuid paljud täiendajate tootjad on hakanud ümber sõnastama oma tooted ka D3-vitamiiniga. Vastavalt riiklikele terviseinstituutidele soovitab enamik eksperte D3-vitamiini, et täita D-vitamiini vajadusi. D-vitamiini toidulisandite ostmisel otsige D3-vitamiini etiketil.

Madala D-vitamiini staatust saab korrigeerida D-vitamiini toidulisanditega. Vitamiin D3 tundub olevat tõhusam D-vitamiini leidmisel organismis kui D2-vitamiin. Ajakirjas American Journal of Clinical Nutrition avaldatud 1998. aasta uuringus oli D-vitamiini taseme tõus subjektidel, kes võtsid 4000 rahvusvahelist D3-vitamiini ühikut kui D2-vitamiini sama annuse manustanud patsiendid. 2006. aasta mais avaldatud “Euroopa kliinilise toitumise ajakirja” publikatsioonis avaldatud uuringus leiti, et menopausijärgsetel naistel, kellel on madal luutihedus, on vähemalt D-vitamiiniga vähemalt kuus korda rohkem kui D3-vitamiini, et parandada D-vitamiini staatust.

D-vitamiin tuleb muuta maksa funktsionaalseks vormiks. Vastavalt uuringule, mis avaldati “Scandinavian Journal of Clinical and Laboratory Research” 1986. aastal, on see muundamisprotsess viis korda kiirem D3-vitamiiniga kui D2-vitamiin. Teisisõnu, sama vitamiini annusega võite oodata Viis korda rohkem funktsionaalset vitamiini koos D3-vitamiiniga.

Riiklike terviseinstituutide andmetel võib D-vitamiini ülejääk põhjustada kõrge vere kaltsiumisisalduse, mis suurendab neerukivide ohtu ja veresoonte karmistumist. Toksilisuse vältimiseks kasutab keha D-vitamiini partneritega valku ja takistab selle aktiveerimist. Vastavalt uuringule, mis ilmus 2001. aasta veebruari numbrile “American Journal of Clinical Nutrition”, ei seondu D2-vitamiin selle valgu ja D3-vitamiiniga ning seega on sellel suurem toksilisuse potentsiaal.

Vitamiin D2 täiustus on vähem usaldusväärne, et D3-vitamiin, eriti vanuritele. 1999. aastal Ameerika Ühendriikide toitumise kolleegiumi ajakirjas “Uuring” teatas vanurite erinevus D2-vitamiini lisandite toimet, mis tekitas noorematel meestel kaks korda kõrgemat D-vitamiini taset kui vanematel. Kuid kui teadlased kasutasid D3-vitamiini toidulisandeid, võisid nad D-vitamiini usaldusväärselt suurendada nii noortel kui vanadel täiskasvanutel.

D-vitamiini staatuse parandamine

Funktsioon

Mürgisus

Järjepidevus