Täht õunatoitained

Tähe õun, tuntud ka kui Caimito, on eksootiline vilja, mis on sõltuvalt küpsusastmest karmist, mittesöödavast nahast, mis varieerub rohelisest kuni lilla värvini. Pakkumine, magus sisemine liha on lilla ja valge ning sellel on vilja keskel seemnete moodustunud tähtkuju. Tärnõuna ei ole üldjuhul saadaval toidupoed, kuigi spetsialiseeritud kauplustes võib seda teha.

1-tassi serveerimine värske tähtõuna sisaldab 67 kalorit. Suure täppega õuna söömine suupisteks on hea valik, sest kalorid on madalad ja rasv ei sisalda, kuid kalorid ei pruugi olla näljatundide leevendamiseks ja energia taseme suurendamiseks, sest mõlema söögi suupisteid on kavas teha. Dieet Channel märgib, et 100 kuni 200 kalorit suupiste kohta on kõige parem, kaaluge sööki oz. Juustu või tšpi. Maapähklivõi kalorite arvu suurendamiseks sellesse vahemikku. Ühel tärklõlu serveerimisel on ka 15 g süsivesikuid või 11,5% 130 g-st, mida Meditsiini Instituut soovitab päevas tarbida.

Täiskasvanud õuna serveerimine toob 3 g kiudaineid soovitatavale päevadoosile 25 kuni 38 g. Fiber pakub teie toidule paketti, mis võib teie kõhule tunduda kauem. See võib hoida sind liiga palju süüa ja see võib aidata teil kaalust alla võtta. See toitaine aitab ka kaitsta su diabeet ja mõned vähivormid.

Täiskasvanud õunad on hea kaltsiumi allikas, kusjuures iga teenindus annab teile 10 protsenti igaks päevaks nõutavast summast. Kaltsium annab teie luudele ja hammastele tugevuse, samuti võib see väheneda premenstruaalse sündroomi sümptomid, nagu krambid ja kõhuõõnepõletik. See puuviljas sisaldub ka 5 protsenti igapäevasest soovituslikust väärtusest C-vitamiini ja A-vitamiini portsjonite kohta. Lisaks teenindab üks täisõuna serva 2 protsenti teie keha hapnikuga rikastamiseks vajaliku mineraali, mis on vajalik iga päev.

Täiskasvanud õunad võivad diabeetikutel olla eriti kasulikud. Aafrika farmaatsia ja farmakoloogia ajakirja 2009. aasta septembri väljaandes avaldatud uuringud näitavad, et selle puu lehed võivad vähendada diabeetiliste küülikute glükoositaset, sama funktsiooni, mida insuliin teenib. Võtke siiski teadmiseks, et tarbivad tähtõunapuu lehed tunduvad olevat toksilised, kui neid söödakse suures koguses. Täiskasvanud õunalehtede efektiivsuse kindlakstegemiseks inimeste diabeedi kontrollimiseks on vaja rohkem uurida.

Täiskasvanud õun on paljudes riikides rahvapärased vahendid, kuigi nende kasutusalade kinnitamiseks puuduvad uuringud. Selle puuvilja seemned võivad olla kasulikud palavikute vähendamiseks ja kõhulahtisuse raviks. Mõned inimesed söövad seda puu, et vähendada larüngiidi ja kopsupõletikuga seotud põletikku. Teistes kasutustes, sealhulgas hüpertensiooni, hammaste abstsessi, südameprobleemide, sooleküsimuste ja vähktõve ravis, eksisteerib, kuid ärge sööge täisõuna mingit tervislikku seisundit ilma eelnevalt arstiga nõu pidamata.

Alustalane toitumine

Fiber

Vitamiinid ja mineraalid

Kasu

Rahvaluulekasutus