Toitumisalane teave jewel yams

Ameerika Ühendriikide toidupoedis tavaliselt saadaval olev jewel yam ei ole üldse jama – see on mitmesugune maguskartul. Kuigi see juurvilja on saadaval aastaringselt, jõuab parima saagikoristus juveelitüki saamiseks septembrist märtsini. Sellel köögiviljal on tumedama oranži nahaga apelsini liha. Jõulukarjade toiteväärtus muudab need hea tervisliku seisundi köögiviljaks.

Kaloreid

Üks keskmine jewel yam – umbes 1/2-lb. Kaal – sisaldab MyFitnessPali andmetel 130 kalorit. Paljud inimesed tegelevad maguskartuliga nagu tavalised kartulid, nende küpsetamine ja maitseainete lisamine võile ja hapukoorele. See suurendab 102 kalorit 1 splist. Või ja 30 kalorit söögikorda. Hapukoort.

Fiber

Jewel Yam pakub 4 g kiudainet ühe portsjoni kohta, kuigi kindlasti lisage maguskartuli nahk seda tarbides – seal on palju kiudaineid. Teie söögiplaan peaks sisaldama 25 kuni 38 g kiudaineid päevas, et säilitada teie seedetrakti tervis. Teie dieedi kiudaine aitab samuti vähendada kolesterooli kogust veres, kontrollib teie veresuhkru taset ja võib aidata vältida kolorektaalse vähki.

Suhkur

Kuigi suhkru sisaldus köögiviljades ei ole enamiku inimeste jaoks probleemiks, võib teil tekkida probleem, kui teil on suhkru tundlikkus. Jewel-yams sisaldab suhkrutaset – 7 g. Sellest hoolimata on jewel yam madala glükeemilise indeksiga köögiviljad, mida soovitatakse diabeedihaigetele. Ameerika diabeediassotsiatsioon viitab juveeli yamile “supertoitina”, mis viitab diabeetikutele tavaliste kartulite asendamisega nende magusate kartulitega.

Makrotoitained

Jewel Yam sisaldab nulli g rasva, mistõttu on see hea valik, kui järgite madala rasvasisaldusega dieeti. Enamik selles maguskartuli kaloreid pärineb süsivesikutest, mis on makrotoitaine, mida teie keha kasutab ennekõike energia tarbeks. Keskmise suurusega jewel yam sisaldab 33 g süsivesikuid. Meditsiiniinstituut soovitab iga päev tarbida 130 g süsivesikuid, samuti 46 kuni 56 g valku. Üks jewel yam annab teile 2 g valku, nii et kindlasti kohandage oma toitumisplaani vastavalt oma igapäevasele toitumisalasele eesmärgile.

Vitamiinid ja mineraalid

Sisaldades dieedi jamsu teie toidus, saate A-vitamiini suurt kasvu – üks keskmine yam annab teile 440 protsenti igapäevasest soovitatavast selle vitamiini tarbimisest. See muudab jewel yam suurepäraseks võimaluseks teie silmade tervise säilitamiseks. A-vitamiin mõjutab nii regulaarset nägemust kui ka öist nägemist. Samuti mängib see rolli terve naha ja hammaste säilitamisel. Jewel-yamsid serveeritakse rikkalikult C-vitamiini allikana. Üks jamsuannus sisaldab 30 protsenti iga päev vajaminevast vitamiinist C, samuti 2 protsenti raua ja kaltsiumi, mida keha vajab iga päev.