Parim kehakaalu langetamise skeem kilpnäärmevähile

Kilpnäärmeks on liblikujuline näär, mis ümbritseb hingetoru ees kõri ees. Kuigi see on väike, on selle roll inimkehas tohutu. Türeoos salvestab hormoonid, mis kontrollivad metabolismi kiirust või energiakasutust igas kehas. Mitmed tegurid, sealhulgas haigused ja ravimid, võivad kahjustada kilpnäärme funktsiooni. Kilpnäärme vähese aktiivsuse või hüpotüreoidismi tavaline sümptom on kehakaalu tõus. Teil pole kiiret lahendust, mis aitaks teil haiget vähendada, kuid ravimeid ja tervislikku toitu võib aidata.

Väike kaalulangusabi

Kui teie arst on diagnoosinud kilpnäärme vähese aktiivsuse, on järgmiseks ravigrupiks enamasti kilpnäärme hormooni raviskeem. Hüpotüreoidismiga inimesed peavad tavaliselt võtma hormoonid, et kilpnäärme normaalset toimet hoida. Kui teie hormoonid on reguleeritud, peaks kehakaalu langus olema oluliselt lihtsam.

Mis töötab

Kui teil esineb hüpotüreoidismi ravi, on parim kaalulangusplaan lihtsalt tervislik, hästi tasakaalustatud toitumine ja regulaarne treenimine. Riikliku endokriini ja metaboolsete haiguste infoteenistus soovitab toitaineid sisaldavat toitu ilma liiga palju joodi. Võimalik, et peate vältima joodi rikastatud toiduaineid nagu sool, leib ja piim. Pange tähele, et soja tooted võivad kahjustada kilpnäärme funktsiooni ja vähendada teie ravimi efektiivsust. Enne oma dieedi muutmist arutage oma arstiga kõiki toiduga seotud probleeme.

Alustamine

Tervisliku kehakaalu kaotamiseks 1 kuni 2 naela nädalas soovivad haiguste tõrje ja ennetamise keskused vähendada teie kalorite tarbimist 500 kuni 1000 kalorit päevas. Keskenduge kogu terade, lahja valgu, puuviljade, köögiviljade ja madala rasvasisaldusega piimatoodete rikkalikult toidule ning piirata suhkru, soola ja rasva tarbimist. Võta vastu tervislikumad harjumused, näiteks söömine aeglaselt ja ainult siis, kui olete näljane. Õppige toime tulla negatiivsete tundetega ja depressiooniga – hüpotüreoidismi mõni muu kõrvaltoime – harjutamise või ravi abil.

Plaatide strateegiad

Tervisliku toitumise üks lihtsamaid plaane on Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi poolt loodud rakenduse graafik. Enne kui saate ise süüa, jagage oma plaat vaimselt kvartalisse. Täida veerand lihast, mitte sojavalgust, veerand tervete teradega ja ülejäänud poole puuviljadega ja köögiviljadega. Sööge ka madala rasvasisaldusega piimatooteid.

Kuna jood on terve kilpnääre kütus, tundub, et kõrge joodisisaldusega dieet või joodi lisamine võib aidata hüpotüreoidismi sümptomite, sealhulgas kehakaalu tõusuga. Kuid NYU Langone’i meditsiinikeskuses selgitatakse, et joodi rikkad toidud, näiteks merevetikad, võivad olla kasulikud, kui kilpnäärme alatalitlus on tingitud joodipuudusest, kuid sellised puudujäägid on arengumaades haruldased. Tegelikult võib liiga palju joodi põhjustada hüpotüreoidismi.

Jätke merevetikad välja