Granaatõuna mahl laienenud eesnäärme eest

Eesnäärme nina on osa meeste reproduktiivsüsteemist. See ümbritseb osa kusejuhi ja muudab sperma mõned komponendid. Meesperioodina laieneb eesnääre mõnikord haigusseisundiks, mida nimetatakse healoomuliseks eesnäärme hüperplaasiaks või mittehorgavse haigusseisundiks. Eesnäärmevähk, mis esineb vanematel meestel, põhjustab ka mõnede eesnäärme piirkondade laienemist. Granaatõuna mahl on loomulike ravimite omadustega, mis võivad aidata vältida või aeglustada eesnäärme laienemist kas BPH-st või eesnäärmevähist. Arutlege granaadi mahl arstiga, et otsustada, kas see aitab teid aidata.

Põhjused, sümptomid ja testimine

Nii BPH kui ka eesnäärmevähi täpne põhjus ei ole ikka veel teada, kuigi BPH võib olla tingitud vanusega seotud muutustest suguhormoonides ja DNA kahjustus võib muuta normaalseid eesnäärme rakke vähirakkudesse. Mõlemad häired võivad põhjustada sarnaseid sümptomeid, sealhulgas urineerimisraskused nõrga uriini vooluga, sagedane urineerimine ja põie tühjenemine. Vere võib aeg-ajalt esineda uriinis, võib esineda sageli kuseteede infektsioone, ja eesnäärmevähi korral võivad hilisemad staadiumid põhjustada vaagnapõhja või puusa valu ja valulik ejakulatsioon. Eesnäärmespetsiifilise antigeeni või PSA sisalduse suurenemine vereplasmas võib viidata kas BPH-i või eesnäärmevähi esinemisele; täiendav testimine kinnitab lõpliku diagnoosi.

Granaatõun

Granaatõuna, mida nimetatakse ka Hiina õunaks, on Iraani suurte puude viljad, mida kasvatatakse paljudes teistes maailma paikades. Granaatõunad sisaldavad sadu seemneid, millest igaüks on ümbritsetud mahlakohase viljalihaga, mida nimetatakse ariliks. Arilest eraldatud mahl on sügav roosa või punane ning sisaldab palju looduslikke ühendeid, nagu polüfenoolid, antootsüaniine ja ellaghape, millel on bioloogiline aktiivsus ja annavad mahlale selle meditsiinilise väärtuse.

Toimingud

Vastavalt riiklikule neeru- ja uroloogiliste haiguste teabevõrgustikule on granaatõuna mahl pärsitud ensüümi, mis toodab östrogeeni, mis on vanematele meestele BPH võimalik põhjus. Granaatõuna mahlas sisalduvad ühendid on ka tõhusad antioksüdandid, mis eemaldavad teie kehast vabad radikaalid. Need metaboolsed kõrvaltoimed ja keskkonnas leiduvad toksiinid võivad kahjustada teie rakumembraane või DNA-d, tõstes ohtu, et tavalised eesnäärme rakud võivad muutuda vähktõvedeks. Marylandi Ülikool Meditsiinikeskuses võtab kokku laboratoorseid uuringuid, mis näitavad, et granaatõuna mahla pärsib vähirakkude kasvu, põhjustab neid surema ja vähendab veresoonte kasvu. Lisaks avaldas 2006. aastal “Clinical Cancer Research” avaldatud granadõuna kliinilises uuringus meestele, kellel esines eesnäärmevähiga kirurgia või kiiritusravi ja kes said iga päev 8 untsi granaatõuna, vähenenud nende PSA tootmise määr ja muud näidustused Nende vähi aeglasem regrowth.

Soovitused

Granaatõuna mahl on saadaval erilistel või tervislikel toiduainete kauplustel või võite osta värskeid granaatõusid ja pressida seemneid, et toota mahla. Joomine 8-12 untsi päevas olevat granaatõuna peetakse ohutuks, kuigi see võib halvendada kõhulahtisust või suhelda ravimitega, nagu teatud tüüpi hüpertensioonivastased ravimid ja kolesterooli sisaldavaid ravimeid vähendav ravim. Enne granaatõuna lisamist oma tavalisse raviskeemi rääkige oma arstiga.