Kaalutud vestide suunised

Kaalutud vestid rakendavad sügavat survet närvisüsteemi rahulikuks muutmiseks. Nad pakuvad ka pagasiruumi stabiilsust. Vestid kasutatakse laste ja täiskasvanute jaoks, kellel on sensoorse töötluse häired, nagu autism ja tähelepanupuudulikkuse häired, ja liikumishäired, nagu ataksia, Parkinsoni tõbi, düstoonia ja ataksiline ajuhalvur. Vestid kasutatakse ka stressi vähendamiseks ärevuse või Tourette’i sündroomiga inimestel. Üldised juhised kehtivad kasutatava kaalu ja kasutusaja pikkuse kohta, kuid kindlat juhendit pole olemas.

Sensorne lähenemine

Depressioon on sensoorse töötluse häiretega inimestele rahustav mõju. Inimtegevus sensoorse informatsiooni nõuetekohaseks töötlemiseks teeb rutiinset igapäevast tegevust ja õppimist keeruliseks, sest vastuse puudumine või liigne vastus sensoorsetele ärritustele põhjustab neid inimesi kergesti häiritud, segatud ja / või vähem tähelepanelikult. Sügav surve töötab kesknärvisüsteemil ja aitab kaasa sensoorse teabe töötlemisele, et meelepärase töötluse häiretega inimesed saaksid rutiinseid ülesandeid täita organiseeritud, tähelepanelikult ja rahulikult.

Trunk stabiilsus

Liikumishäiretega inimestel on oluline väline pagasiruudus. Kaalude paigutamine kaalutud vestidesse aitab saavutada vajaliku kere stabiilsust. Kaalu asetamine õlarihmale tagab suurema kere stabiilsuse ja suurema selgroo tugi ning loob sügava surve rinna ja selja ülaosa ümber.

Kuidas kaalutud vest töötab?

Kaalutud vestid on konstrueeritud nii, et neid kantakse tavalistele riidetele, mõned neist on mõeldud tavaliste rõivaste jaoks. Kaalud pole vesti välisküljelt nähtavad. Kaalutud vestid rakendavad sügavat, pidevat survet, mis annab kesknärvisüsteemile rahustava toime, mille tulemuseks on otstarbekamad liigutused, suurenenud tähelepanu ja vähenenud agitatsioon. See võimaldab neil, kes kannavad vestijaid, oma liikumisel paremini organiseerida ja rohkem tähelepanu pöörama ülesannetele. Kuid mõned uuringud on näidanud, et lapsed, kellel on arenguhäired ja autism, ei näidanud mingit erinevust nende tähelepanu juhtimiskäitumises.

Üldised juhised

Avaldamise ajal on kaalutud vestide kohta olemas ainult üldised suunised. Kaksik üldsuunised on aja pikkus ja vestide sisestamise kaal. Üldiselt soovitavad praktikandid, et vest oleks kantud mitte enam kui ühe tunni jooksul ja et kaal ei ületaks 5% kogu inimese kehakaalust. Kuid need soovitused on suunised, need võivad ja peaksid üksikisikutel erineda. Mõned teadlased hoiatavad, et sobimatu kasutamise ja kahjulike mõjude tagajärjeks võib olla standardsete juhiste rakendamine.