Laieneb piriformise sündroomi valu leevendamiseks

Piriformislihas asetseb sügaval tuharest ja ühendab küünarvarre reieluu või reieluu ülaosaga. Selle funktsioon on jalg väljapoole kallutada. Piriformis’e sündroom on valu, mis on sügavalt tuharest tingitud, kui piriformis lihased püüavad istmikunärvi. Sümptomiteks on valu, mis on sügavalt sassis, mis sageli levib närvi teelt tagasi selja või jalgade alla.

Piriformise lihas võib liiga liigseks ja pinguliselt liigse ja korduva liikumise, otsese trauma või istuva elustiili tõttu liiga pikk. Pikkade istute korral hoiab piriformis lihas lühenenud. Keerake kõvad või ebaühtlased pinnad, halvasti paigaldatavad kingad või varbad välja töötama, võib ärritada piriformis.

Kuigi valu on äge, puhata esimese 48-72 tunni jooksul. Valguse ja põletiku vähendamiseks kasutage jääke 20 minutit mitu korda päevas. Valu toime jätkumine võib teie lihaseid veelgi kahjustada. Kui valu hakkab langema, saate alustada oma lihaste sirutamist ja tugevdamist.

Istuge toolis mõlemad jalad teie ees ja jalad põrandal. Pöörake kahjustatud jala üle põlve vastas. Pange käed ümber oma põlve ja jalgadele, nagu oleksid jalgade käerud, ja tõsta need üles, kuni tunnete lõualuu sügavust. Hoidke seda asendit 10 sekundit ja korrake vähemalt neli korda. Tehke sama sammu selga. Pange oma selga mõlemad jalad sirged. Asetage kannatatud jalg põlve rinnale ja lükake see oma kätega vastaspoolele, kuni tunnete venitus sügavalt tuharest. Hoidke venitamist 10 sekundit ja korrake vähemalt neli korda.

Istuge põrandale ja painutage oma vasaku põlve. Pane oma vasaku jalaga välja põrandale ja asetage oma vasak jalg teie ees. Tõstke oma parem jalg põrandast välja, painutage põlve ja asetage oma alajäsemat jalgu oma vasaku jalamärgi peal. Kui vaatate allapoole, peaksite nägema oma pubi ja oma laotud alajäseme vahelist kolmnurkse kujuga ruumi. Istuge pikalt ja hingake, et see tekitaks kuni minut enne külgede vahetamist.

Pöörake oma kätes ja põlvedel põlve, mis on mõjutatud jalg edasi, pöörake põlved välja ja tõmmake jalg üles vastassuunas, nii et jalg on teie kehale õige nurga all. Pöörake teine ​​jalg välja otse sinu taga ja asetage oma keha painutatud jalgusse, hoides oma selja otse. Hoidke venitust 10 kuni 30 sekundit ja korrake vähemalt neli korda. Ärge tehke seda venitada, kui see kahjustab puusa või põlve.

Põhjused

Ravi

Istu ja supine venitus

Tulekahjulugu

Kleepuv venitus