Mandliõli ja maapähklivõi eelised

Mis puutub pähklivõidesse, siis on populaarseks saanud maapähklivõi võita, arvestades, et 90 protsenti köögi kapidest varude maapähklivõi Ameerika Ühendriikides asuvates riiulites leiab National National Peanut Board. Kuigi maapähklivõi on terve valik nii palju, kui pähkliõli läheb, annab mandliõli kindlasti oma maapähklivõi välja oma raha eest. Almandiõli kasulikkuse võrdlemine maapähklivõiga võib veenda teid, et peate oma pannil valmistama mandliõli.

Rikas südame-tervislike rasvadega

Nii maapähkli- kui ka mandliõli on head südame tervisliku monoküllastumata rasvade allikad. Kuid mandliõli on natuke parem allikas, maapähklivõi puhul 5 grammi supilusikatäis ja 3,3 grammi supilusikatäis. Kui osa tervislikust toitumisest sisaldab monoküllastumata rasvade rohkus, võib Ameerika Südameassotsiatsiooni andmetel aidata vähendada vere kolesteroolitaset. Samuti võivad need vähendada südamehaiguste ja insuldi riski.

Parem allikas kiu

Nagu monoküllastumata rasv, on mandlivõi veidi parema kiu allikana kui maapähklivõi. Üks taldrik mandlipuust sisaldab 1,6 grammi kiudaineid, samal ajal kui maapähklivõi on 0,9 grammi. Vastavalt Toitumise ja Dieteate Akadeemile ei anna enamus ameeriklasi oma toidus piisavalt kiudaineid, nii et see aitab iga natuke. Teie igapäevaste kiudainete vajaduste rahuldamine, mis sõltub teie vanusest ja soost, ulatub 21-38 grammi kiust päevas, võib vähendada teie krooniliste haiguste, näiteks südamehaiguste riski ja hõlbustada tervisliku kehakaalu säilitamist, ütleb JA.

E-vitamiini märkimisväärne allikas

Mandlikõlvil on neli korda enam E-vitamiini kui maapähklivõi. E-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mis on tuntud oma antioksüdantsete omaduste poolest. Antioksüdandina pakub E-vitamiin kaitset rakkude vastu vabade radikaalide molekulide vastu. Need molekulid võivad mängida rolli südamehaiguste ja vähi kujunemisel. Lisaks teie rakkude kaitsele on E-vitamiin oluline ka immuunsüsteemi tervisele.

Mineraalide võrdlus

Mineraalid on olulised toitained, mida teie keha peab korralikult toimima, sh kaltsium, raud, kaalium ja tsink. Kui võrrelda mõlemat pähklivõi, on mandlipuust nimetatud mineraalide paremaks allikaks. Kaltsium toetab luude tervist, samal ajal kui raua on teie kehas hapniku transportimiseks oluline. Kaalium on vajalik lihaste vedelikutasakaalu säilitamiseks. Tsink toetab immuunsüsteemi ja aitab ennetada haigust ja haavade paranemist.