Mudras kehakaalu langetamiseks

Sõna mudra on sanskriti sõna, mis tähendab pitsat. Jooga mudrasid kasutatakse idee või kavatsuste kinnitamiseks või kinnitamiseks. Need käsitsi ja sõrme asendid on loodud selleks, et võimaldada keha energiat voolata spetsiifilistes mustrites, mis toetavad meditatsiooni mantrat. Mudras on mitteverbaline suhtlusviis, mis koosneb kätežestest ja sõrmejälgedest. Jooga praktikas kutsuvad mudrasid meelde jumalikku jõudu.

Ajalugu

Mudras on alates hindu ja budistlike traditsioonide algusest kasutatud mitmesuguste vaimsete ja füüsiliste tervisega seotud ravimeetodite jaoks. Buddha iidsed kujud kujutavad erinevaid käe mudrase. Hindu jumalikujulised kujukesed kujutavad mudreid, mis väljendavad nende fookust. Praegu kasutavad jooga praktikud mudrase oma kavatsuste kinnitamiseks.

Tüübid

Murras, kes uskusid, et see aitab kaalukadu aidata, nimetatakse Surya Mudraks. Paljud usuvad, et see aitab leevendada rasvumist. On öeldud, et kontrollib nälja ja kiusatust toiduna ning ainevahetust, nii et seda on lihtne kaalust alla võtta ja säilitada tervislik kaalujälg. Teine mudra, Prithvi Mudra, vähendab kehas kolesterooli, vähendades samal ajal kaalu.

Efektid

Jooga mudrasid kasutatakse praktiseerija kavandatud soovi, soovi või mõtete keskendamiseks meditatsioonis. Kaalu langetamise eesmärgil võite kasutada ka tervise, elujõulisuse ja energia mudrasid, et muuta oma ainevahetust ja toidu seedimist.

Kasu

Usutakse, et nende mudrase harjutamine võib regulaarselt anda kasu tervisele. Jooga filosoofia määrab iga sõrme jaoks spetsiifilised sisedenormid ja on seega seisukohal, et mudraside kasutamine vastab siseorganite täiustatud funktsioonile. Paljud on öelnud, et ravivad vaimset raskust, vähendavad keha rasva, normaliseerivad vererõhku ja tugevdavad südant.

Mudra postid

Prithvi Mudra tehakse siis, kui sõrmepuks puudutab pöidla otsa, kusjuures teised kolm sõrme ulatuvad välja. Surya Mudra treenimiseks puudutage kolmas (sõrm) sõrme pöidlaga. Vajutage pöidlast õrnalt üle selle kolmanda (sõrme) sõrme. Hoidke teisi sõrme otse ja üksteisest lahus.