Neelamine ja happe refluks

Beebi elu esimesed kuud on täis naeratust ja rõõmu, kuid nad on täis ka rohkelt pisaraid. On mitmeid põhjuseid, miks beebid nutma, kuid väikelaste kannatuste kõige sagedasemad põhjused on hõrenemine ja happe refluks. Kuigi iga laps kogeb tüpilisi valusid, on happe refluks vähem levinud, kuid beebidele võib see olla sama valulik.

Teethingu põhitõed

Teething on hammaste protsess, mis suruvad läbi beebi kummide. Enamik lapsevanemaid hakkab umbes 4 kuud köndima, kuigi see võib kuluda palju kauem kui hambad läbima. Selleks ajaks, kui teie laps on 7 kuud vana, on tal tõenäoliselt vähemalt üks tema alumisest hammast, kusjuures tema kaks peamist hambad ilmuvad varsti. Teething võib kesta kuni lapse 3-aastaseks saamiseni, millal peaks tal olema kõik 20 esmast hammast.

Teethingu sümptomid

Tsinkide peamised sümptomid on äärmuslik ebamugavus, rahutus ja ärrituvus. Võite ka märkida, et teie laps laseb suhu ja asetab suhu. Need kõik on ilmselgeid sümptomeid. Mõned täpsemad sümptomid hõlmavad mähkmelöövet, madalat palavikku ja nägavat köha. Imikud võivad kogeda neid sümptomeid juba ammu, enne kui hambad saabuvad, nii et hoia oma silmi kooritud ja kannatlikuks, lõpuks saabub tema hambad.

Teethingravi

Kuigi hambumus on üks kõige valusamaid kogemusi, mida laps kannatab, on meetmeid, mida saate oma kannatuste leevendamiseks võtta. Jahutavad pinnad, nagu näiteks pühkimisrõngad ja niisked puhastuslapid, võivad süstimise sümptomite ravimisel olla väga tõhusad. Sellised tooted nagu Baby Orajel võivad ka teie lapse igemeid hõlbustada. Kui kõik muu ebaõnnestub, võite proovida anda oma beebile atsetaminofeeni nagu imiku tülenool. Sellised ravimeetodid, mis on kasulikud, võivad ajutiselt hõlbustada ainult teetamist, ainsaks otstarbeks on tüvi, kui lapsel on kõik tema hambaid.

Acid Reflux’i põhitõed

Gastroösofageaalset reflukshaigust, mida nimetatakse sagedamini GER, GERD või happe refluks, on haigus, mis kahjustab iga nelja lapse kohta ühte. Happe refluks ründab beebi kõhtu, põhjustades teda toiduvalmistamiseks spiidi või oksendama. Happe refluks sümptomid hakkavad tavaliselt ilmnema esimese kolme kuu jooksul beebi elus ja on sageli kadunud, kui ta on aasta vana.

Acid Reflux’i sümptomid

Happe refluks mõjutab imikuid mitmel viisil, kuid kõige levinumad sümptomid, et teie beebil võib olla happe refluks, on pärast söötmist sageli ärevus- või mügieleme oksendamist. Need on märke sellest, et teie beebil on probleeme oma söötmise hulga, sageduse või järjepidevuse käsitlemisel. Happe refluksi raskemateks sümptomiteks on tugev kõhuvalu, mis võib põhjustada teie beebi äärmiselt tuimastuse ja vastupanu teie katsetule sööda. Mõned arstid usuvad, et koliid on happe refluks sümptom, kuid seda ei ole kliiniliselt tõestatud ega ümberlükkunud.

Happe refluksi raviks on palju võimalusi. Ühised meetodid hõlmavad üleminekut enam seeditavale valemile nagu Enfamil Gentlease või Similac Sensitive ja kasutada pudelit nagu Dr Brown, mis on võimeline vähendama imikutega gaasi. Võite proovida ka lapse söömist sagedamini söödas või paigutada teda küljelt, kui ta magab. Kui need meetmed ei tööta, võib teie beebi pediaatril määrata ravimid, nagu näiteks Axid, mis võivad võidelda happe refluksiga põhjustatud kõhuvalu vastu.

Acid Reflux ravi