Parimad viisid kana rinna valmistamiseks meesnagriilil

George Foreman Grill on siseruumides elektriline grill, mis aitab teil valmistada liha ja köögivilju. Kana rinnad on George Foreman Grilli jaoks populaarne koostisosa, mida saab valmistada värskete maitsetaimede ja vürtsidega nagu pune, tüümian, must pipar, purustatud punane pipar ja petersell. Et kana rinnad oleksid siseruumide grillil parimad võimalused, peate liha ette valmistama enne kellaaega.

Kana rinnatarned ja nende küpsetamine siseruumides asuvasse grilli võib aidata liha välja mahlakad ja maitsvad. Kasutage tsitrusviljade, näiteks sidruni, apelsini või laimi mahla ja lisage oma maitseained. Maitseained võivad sisaldada küüslauku, tüümiani ja pipraga. Sa peaksid lubama, et kana imetaks marinaadis vähemalt tund külmkapis, enne kui see pannakse eelnevalt kuumutatud grillile ja küpsetatakse, kuni mahlad läbivad selgeks. Kana võib olla kuni kuus kuni kaheksa tundi enne toiduvalmistamist marinaadis.

Kui soovite kana rinnad, mis on niisked, ärge lõigake kana, kui olete Grilli George Foremani küpsetamisel valmis. Kui olete rinna lõiganud, joonad otsa veetlevad ja võite lõpetada unikaalse tükkiga kana. Selleks, et kontrollida, kas kanarind on keedetud, puudutage rindade keskosa, et võtta arvesse kangust. See peaks olema tugev, kuid mitte raske. Sellel hetkel saate sisetemperatuuri kontrollimiseks kasutada lihtemetromeetrit. Enne kana eemaldamist grillist peab sisetemperatuur olema vähemalt 165 kraadi Fahrenheiti.

George Foreman Grilli abil saate valmistada maitsvat kana. Erinevalt marinaadist ei tohiks enne keetmist kasutada kuiva hõõrdumist. Selle asemel hõõru maitsestamiseks vahetult enne grillile panemist. Vältige kuiva hõrenemist, mis sisaldab palju soola. Sool võib põhjustada kana kuivatamise ajal siseruumides peeglipliidi küpsetamisel. Kutsu kana rinnad keskmise suurusega või 375 F. oma George Foreman Grillis.

Alternatiivina terve kanarinda küpsetamiseks grillis saate kana tükeldada ja teha kabobs. Sa peaksid kana rinnad lõigata 1-tollisteks kuubikuteks ja seejärel leotada neid umbes ühe tunni jooksul marinaadis. Siis võite kana tükid ja köögiviljad keermestada keedukannudesse ja süüa otse George Foremani grillile. Hoidke vihmavete keeramist iga kahe minuti järel, kui küpsetate kõrgel.

Marineerimine

Õige küpsetustemperatuur

Kuiv rubid

Kabobs