Perilla lehtede toiteväärtus

Perilla taime lehed, mis on ürdi, võivad olla tõhusad koostisosad söögikordade lisamiseks, nagu Drugs.com märgib, et perilla on mõeldud toidumürgituse vältimiseks. Nendel lehtedel võib olla ka põletikuvastaseid toimeid ja need peegeldavad tervislikumaid kolesterooli tasemeid. Kuid Drugs.com märgib, et nende väidete toetamiseks puuduvad piisavad kliinilised tõendid. Vaatamata nendele mõjudele on perilla lehtedel toitainete sisaldus. Enne selle või mõne muu alternatiivse meditsiini vormi kasutamist konsulteerige arstiga.

Perilla lehed on vähese kalorsusega, kuna iga 100 g lehtede kasutamine annab vaid 37 kalorit. Selline arv kaloreid moodustab vähem kui 2 protsenti soovitatud päevaannusest koguses 2000 kalorit. Kuigi perilla lehtedel on vähe kaloreid, on nad kaloritest kõrgemad kui mõned lehtede tüübid, 100 g lehtsalati sisaldavad vaid 15 kalorit.

Kuigi paljud lehtköögiviljad on rasvata, sisaldavad perilla lehed 1 g rasva iga 100 g serveeringu kohta. Perilla lehtede rasv ei pärine küllastunud rasvast, mis on rasvaine, mis võib suurendada südamehaiguste ohtu. Dieetrakt on oluline tervisliku seisundi jaoks, mistõttu Põllumajandusministeerium soovitab tarbida 20-35 protsenti oma päevasest kalorist rasva, kuid mitte rohkem kui 10 protsenti oma kalorit peaks tulema küllastunud rasvadest.

Perilla lehed on rikas süsivesikutega, 7 g iga 100 g toiduga. Perilla lehed on vabad suhkrust ja pakuvad 7 g toiduvärvi ühe portsjoni kohta. Perilla lehtede rikkaliku kiudainesisalduse tõttu võib selline toit aidata kaalulangus, sest kiud soodustavad küllastumist. Fiber soodustab ka tervet seedimist ja aitab diabeedi ja südamehaiguste ravis, nii et te peaksite tarbima iga päev 20 g kuni 35 g.

Perilla lehed ei sisalda ühtki valku. Valk on eluliselt tähtis toitaine, mis muudes rollides soodustab teie organismi rakkude ja kudede tervist.

Perilla lehed sisaldavad mõnda mineraalaineid, kusjuures 23 protsenti igapäevasest kaltsiumisisalduse soovitatavast kogusest ja 9 protsenti igapäevasest soovitatavast raua tarbimisest 100 g toidulisandis.

Perilla lehed on rikkad C-vitamiini, kusjuures 43-protsendiline igapäevane soovituslik kogus on 100 g toiduga.

Kaloreid

Rasva

Süsivesikud ja kiudained

Valk

Mineraalid

Vitamiinid