Testosterooni eelis dieedi toitumise kava

Testosterooni Advantage’i plaani kirjeldavad Lou Schuler, Jeff Volek ja Andy Campbell, “Testosterooni eelisplaan: kehakaalu langus, lihaskasvu suurendamine, energia suurendamine”. Kava on mõeldud meestele ja keskendub lihaste ülesehitamisele ja kehakaalu vähenemisele dieedi ja kehalise aktiivsusega. Autorid väidavad, et madala rasvasisaldusega dieedid ei ole meestele optimaalsed ja viitavad uuringud, mis näitavad, et meestel on suurem rasvkoes söönud meesterõõne tase. Nad rõhutavad ka seda, et jõutreening suurendab testosterooni.

Toidukorra alused

Testosterooni eelisplaan sisaldab üheksa nädala pikkust dieeti, mis on kohandatud vastavalt teie eesmärkidele ja teie praegusele kehakaalule. Autorid soovitavad süüa viis söögikorda päevas, et tagada püsiv veresuhkru tase. Iga söögikorra sisaldab toitu tohutu hulga valkude, madala glükeemilise süsivesikute ja tervislike rasvadega. Autorid soovitavad ka jootma 12 oz. Veega iga söögikorda. Raamat sisaldab shopping-loendeid valimismenüüdega. Mike Mejia ütleb internetis olevas artiklis, et kava põhineb Vahemere stiilis toitval madala glükeemia taseme ja loomse valgu süsivesikute lisamisel. Seal on kolm erinevat söögikorda: veetõste, raskettantsu ja raskekaalu.

Madala rasvasisaldusega toidud

Vastavalt Testosterooni Advantage Plani veebisaidile soovitab soovituslik toitumine teile süüa kõrge rasvasisaldusega toitu, mis sulle meeldib, sealhulgas vorsti, tšilli ja cheeseburgersi, saavutades samal ajal suurepäraseid tulemusi kehakaalu langetamise ja lihaste ehitamise osas. Veebisaidil on samuti öeldud, et madala rasvasisaldusega dieedid ei tööta meeste puhul, sest nad pärsivad testosterooni.

Madala rasvasisaldusega toidud

Plaani autorid ütlevad, et madala süsivesikute sisaldusega toidud tekitavad süsivesikute leevendust. Selle asemel soovitavad nad sööma palju madalama glükeemilise süsivesikuid, sealhulgas terveid terveid ja lehtköögivilju, samal ajal vältides kõrge glükeemilise indeksi süsivesikuid nagu valge leib, suhkur ja pastatooted.

Toidu püramiid

Teine kontseptsioon, mida rõhutati Testosterooni eeliskeemis, on see, et Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiameti poolt soovitatud toidu püramiidi jaoks ei piisa meeste jaoks optimaalsete päevadooside saamiseks. Kavas pakutud toit on 1/3 süsivesikuid, 1/3 valku ja 1/3 tervislikku rasva.

Kaasa treeningu maksimaalse efekti jaoks

Autorite sõnul toimub maksimaalne lihaste ülesehitamine, kui plaani toitumist ja treeninguid kasutatakse koos. Raamatu harjutuse lõigud edendavad jõutreeninguid aeroobika alal. Autorid viitavad ka sellele, et kuigi mõned aeroobsed treeningud on kasulikud, põhjustab see liiga palju keha lihaste lõhkumiseks ja liigeste jaoks halb. Testosterone Advantage’i plaanis teete intensiivselt tööd, kuid mitte rohkem kui üks tund päevas.