Toitainet käsitlev teave põldjala liha kohta

Kui sa ei jahi, ei pruugi sa kunagi varem põldu söönud. Jahimehed kasutavad liha praadide, vorsti ja jahvatatud lihatükkide jaoks. Kuigi lihaturul on neid harva näinud, on maapirnis alternatiiviks jahvatatud veiseliha või kalkuniliha retseptides. Põranda pind on madalam rasvasisaldusest ja valgusisaldusest kõrgem kui ükskõik milline neist lihast, muutes selle tervislikumaks alternatiiviks ka burgerite jaoks.

Kaloreid

3-oz. Maapirni liha serveerimine sisaldab 164 kalorit, mis on natuke vähem kaloreid kui samalaadne 90-protsendilise tailiha või 93-protsendilise tailihaga kalkuniliha. Nagu maetud veiseliha ja jahvatatud kalkun, ei sisalda põdra liha süsivesikuid, nii et kõik kalorsused on igasuguses toiduvalikus ja rasvas.

Valk

Kolm oz. Põrgani sisaldab 22,6 g valku, mis on 49 protsenti soovituslikust ööpäevasest kogusest naistele. Üks serveerija annab 40 protsenti inimesele valguprodukti võrdlusravist. See on pisut rohkem proteiine kui jahvatatud veiseliha või jahvatatud kalkun, mis sisaldavad vastavalt 21,4 g ja 22 g portsjoni kohta.

Rasva

Üks maapirni serveering sisaldab 7,4 g rasva, mis on madalam kui jahvatatud veiseliha ja jahvatatud kalkunil. Maismaa veiseliha sisaldab 9,1 g rasva, ja maapähklid sisaldavad 9,7 g. Kuivatatud rasvasisaldus on kalkunil vähem kui 2,5 g, võrreldes 3,4 g-ga. Maa põdra jaoks. Kuid põldkõrv on madalam kolesteroolist kui põhjas kalkunil, kusjuures 66 mg rasva portsjoni kohta võrreldes 90 mg pealekoormusega kalkuniliha kohta. Kuna kõrge kolesteroolitoode võib põhjustada südamehaigusi, peaksite oma annust piirata kuni 300 mg päevas.

Mineraalid

Elku liha on sarnane mineraalsele veiselihale mineraalsete koostisosadega, kusjuures mõlemat tüüpi liha annab märkimisväärses koguses rauda, ​​kaaliumi ja tsinki. Üks maapõru serva tarnib 36 protsenti igapäevasest soovitatavast raua tarbimisest meeste ja naiste jaoks 16 protsenti, samal ajal kui maaseliha tarnib meestest 29 protsenti ja naisi 13 protsenti. Mõlemad lihased annavad 15 protsenti soovitatavast päevasest kaaliumisisaldusest ja üle 48 protsendi tsingi. Maapähkliline kalkun toodab vähem kui kolme mineraali, eriti rauda, ​​mille üheks serveerimiseks on naiste puhul vaid 8% ja meestel 18%.

Vitamiinid

Kuigi madala C-vitamiini sisaldus, sisaldab põldjalg palju suuri koguseid B-vitamiine. Üks serveerija tarnib 18 protsenti igapäevasest soovitatavast pantoteenhapet, 28 protsenti B-6st, 91 protsenti B-12st ja rohkem kui 20 protsenti nii niatsiini kui ka riboflaviini. Kõik B-vitamiinid aitavad metabolismi ja punaste vereliblede moodustumist. Jahvatatud veiseliha sisaldab samasuguseid koguseid niatsiini, B-6 ja B-12, kuid on nii riboflaviini kui pantoteenhappega võrreldes madalam kui põder. Türgi on riboflaviinist madalam ja B-12 madalam kui põder, kuid sarnaneb ka teistes B-vitamiinides.