Toores cacao toitumisalane teave

Astektidele oli kakao uba jumalate toit. Oad on peamine šokolaadikomponent. Hiljutised uuringud on näidanud, et tume šokolaad pakub mõningaid tervisega seotud eeliseid. Toores cacao oad on üha populaarsemaks alternatiiviks šokolaadile. Paljud inimesed usuvad, et toores uba on teile parem kui töödeldud šokolaad.

Identifitseerimine

Cacao oad toodavad kakao puu, väike igihaljas emakeel troopiliseks Mehhiko ja Kesk-Ameerika. Toores cacao-bean omab pähkli maitset, mis on sarnane tumedale šokolaadile, kuid mõnevõrra mõru. Toores kakao oad võivad ise süüa või lisada teravilja, magustoitude ja puuviljade lisandina. Mõned inimesed lisavad kalli maitse tõttu mett loodusliku magusainena.

Kompositsioon

Good Cause Wellness’i kohaselt on kakao nib või kooritud kakao-oad ühe anniga 130 kalorit, millest 110 kalorit on pärit rasvadest. Seal on 12 grammi rasva portsjoni kohta, millest 7 grammi on küllastunud rasv. Toores kaakupiibadel ei ole üle-rasvu ega kolesterooli. Dieetkiud moodustab 9 grammi ja valku kuni 4 grammi.

Muud toitained

Toores cacao-oad on rikkad antioksüdantidest, mis vähendavad vabasid radikaale, mis on kemikaalid, mis võivad keha muuta või kahjustada. Good Cause Wellnessi kohaselt pakuvad oad mõnda rauda ja kaltsiumi, kuid on eriti rikkad magneesiumisisaldusega. Ühe untsi serveeritakse magneesiumi 76 milligrammi või 100 grammi oad 272 milligrammi.

Kasu

Tumeda šokolaadi mõju teaduslikud uuringud näitavad, et see stimuleerib endorfiini vabanemist inimese kehas. Selle tulemusena võib pimedas šokolaadil olla antidepressantide toime. “Rahvusvahelise hüpertensiooni ajakirja” 2012. aasta väljaandes avaldatud uuring kinnitab, et tume šokolaadi antioksüdandid aitavad vähendada kõrge vererõhku ja parandavad vereringet. Toores kakaoubade kaitsjad väidavad, et oad pakuvad sellist kasu tervisele suuremas ulatuses, kuna toores uba sisaldab antioksüdante kõrgemal tasemel kui töödeldud šokolaad.

Kaalutlused

Enne kui proovite osta toores kakaoubade pakkumist, pidage meeles, et teadlaste poolt tervisele kasulikku kasu peegeldavad tumedat šokolaadi, mitte oad ise. Suur osa teadusuuringutest, kuid lubadusi, ei ole lõplik.