Vahvlite toitumisjuhend

Ajakirja “Time” järgi on Jaapani, küpsetuspulbri, munade, piima, või ja suhkruga tavaliselt valmistatud vahvlid pärinevad Ida-Kreekast. Neid keedetakse spetsiaalses vajutage, mis annab neile iseloomuliku võrgumustri. Võite valida nende söömiseks lihtsa, kuid kõige populaarsem viis vahvlite serveerimiseks on võid ja vahtrasiirup.

Kaloreid

2 vahvlit, millest iga 4 tolli on 4 tolli, sisaldab 170 kuni 250 kalorit. See kogus võib varieeruda sõltuvalt teie vahvlitest koosnevatest koostisosadest, samuti brändi järgi. Lisage 1 spl. Või annab 102 kalorit ja valatakse 3 spl. Vahtrasiirupist üle oma vahvlite lisab 80 kalorit. Go Ask Alice !, Columbia Ülikooli terviseküsimuste ja -teenuste Interneti-teenus, soovitab planeerida hommikusööki, mis sisaldab 350 kuni 500 kalorit, et teie hommikused energiavajadused oleksid parimad. Kui teil on vaja kalorite taset tõsta, kaaluge vahvlitega puuvilja- või hommikusöögi, nagu singi või peekoni külge.

Rasv ja suhkur

Kaks vahvlit sisaldavad 6-12 g rasva, millest 2 kuni 3 g on küllastunud. Parimad tavad näitavad, et iga päev vähendate rasvasisalduse tarbimist 44-78 g rasva kohta ja ei söö enam kui 15 g küllastunud rasva päevas. Liigne küllastunud rasv suurendab oluliselt teie kolesterooli taseme tõusu, mis aitab kaasa südamehaiguste ja insuldi tekkimise võimalustele. Kahe vahvli portsjon sisaldab ka 3 g suhkrut. Toidu liiga suhkru tarbimine võib põhjustada põletikku ja kõrgenenud vererõhku. Nii rasv ja suhkur võivad kaasa aidata liigse kehakaalu tõusule.

Süsivesikud ja kiudained

Tarbivad vahvlid lisavad teie toidukordade kavasse 26-30 g süsivesikuid, peate igal päeval sööma 130 g süsivesikuid. See makrotoitainet rahuldab teie energiavajadused ja moodustab kahe vahvlilõiguga ligikaudu 104 kuni 120 kalorit. Süsivesikuid säilitatakse teie lihastes ja maksas hilisemaks kasutamiseks, kuigi teie toidus sisalduv kiudaine, mis on osa süsivesikuid sisaldavatest toitudest, on süsivesikutest, mida keha ei seedima. Kiud, mida mõnikord nimetatakse lahtiseks või koresöödaks, aitavad teil vältida kõhukinnisust ja võivad samuti aidata teil kaalust alla võtta. Suure kiudainesisaldusega toidud hoiavad teie kõhtu tundlikumaks kauem, mis võib hoida sööma liiga palju kaloreid.

Vitamiinid

Kaks vahvlit sisaldavad 10-20% igapäevasest soovitatavast A-vitamiini tarbimisest. See vitamiin mängib olulist rolli sperma tootmisel ja naiste reproduktiivse tsükli säilitamisel ning teie nahk sõltub sellest, kui jääb terveks. A-vitamiini vaegust võib näidata kuiva naha ja nägemishäiretega, kuna A-vitamiin aitab ka öist nägemist. Vahvlid pakuvad ka 2 protsenti C-vitamiini, mida peate tarbima iga päev. Kuigi C-vitamiini, mida nimetatakse ka askorbiinhappeks, tuntakse ennast külmetushaiguste leevendamiseks, kuigi New Yorgi Presbüteria Haigla / Columbia Meditsiinikeskuste dr. Seth Feltheimer “New York Daily News” 2010. aasta detsembri artiklis märgib, et ükski uuring ei kinnita seda veendumust .

Mineraalid

Kahe vahvli serveerimine annab toidust rauda – 10-20 protsenti rauast, mida peaksite tarbima iga päev. See mineraal soodustab hapniku kohaletoimetamist teie kehas ja ilma piisava koguse rauda võib teil tekkida aneemia. See seisund vähendab immuunfunktsiooni ja väsimust. Vastavalt Go Ask Alice’ile saate rauasisaldust vahvlites tõsta, valmistades neid malmist vajutage. Toiduainete teadusuuringute ajakirja 2006. aasta juuli väljaandes avaldatud tõendid näitavad, et malmist köögitarbed lisavad rauda seda küpsetatud toitu.