Beebi arengu protsess esimesel trimestril

Esimesed 12 rasedusnädalat, mida nimetatakse esimeseks trimestriks, on rikkalikult sündimata lapse muutustega ja kasvuga. Hoolimata tavalisest eksiarvamusest, ei saa te rasestuda, sest sperma jõuab kehasse. Protsessi lõpetamiseks rasestumise jaoks kulub kuni kaks nädalat. Kui olete rase, on teie varsti sünnitatud lapse areng kiire.

Kolmas nädal

Üks teie munajuhadest koosnevad teie partneri spermid ja teie muna koos sigoti loomiseks. 46-st kromosoomist – 23-st igast partnerist – see ühelehelisel keha mängib suures osas teie lapse sugu, omadusi ja isikupära. Pärast moodustumist lahkub sigoot munajuhast ja liigub emakasse, jagates seejuures hulgale tihedalt kokku kärbitud rakkudesse, kusjuures sisemised rakud moodustavad embrüo ja teised embrüo kasvatavad ja kaitsvad.

Neljas nädala

Sigoot, mis selles etapis nimetatakse blastotsüstiks, jõuab emaka kätte. Kui see sealt edasi, jääb see endasse emaka seina sisse ja platsent hakkab arenema, et toita oma kasvavat last.

Viies nädal

Kuigi sündimata laps on vähem kui 1/4 tolli pikkune, hakkab viies nädala pärast moodustama tema aju, süda, seljaaju ja muud elutähtsad elundid. Beebi vereringe süsteem algab ka esimeste arengutasemetega. Viies nädala on embrüo perioodi alguses.

Kuues ja seitsmes nädal

Mõned teie beebi põhilised näohobed on nüüd kuuenda ja seitsmenda nädala jooksul nähtavad ning tema süda algab vere pumpamise. Ta tõmbab isegi käte ja jalgade algust. Nostrillid, silmaklaasid ja piklikud relvad ilmnevad. Nüüd on beebi vahemikus 1/4 ja 1/3 tolli pikkune.

Kaheksas nädal

Kui jalad ja käed kasvavad kauem ja sõrmed hakkavad arenema, hakkab teie beeb algama kaheksanda nädala jooksul oma 1/2-tollise keha, kuigi see liikumine ei ole teie tuvastatav. Ta arendab ka ülemisi huule ja nina ning tema nibud ja silmad on nähtavad.

Luud hakkavad moodustama teie lapse käed, mis nüüd küünarnukidesse painavad. Teie lapse varvasid hakkavad ka arenema ja tema silmalaugude ja kõrvade moodustumine jätkub. Ta võib olla nii pikk kui 3/4 tolli pikk. Genitalid hakkavad moodustama, kuigi see on liiga vara, et määratleda, mis sugu teie laps on praegu. 10. nädala pärast muutub teie beebi pea ümaramaks, kael hakkab arenema ja silmalaud silmad valvama.

11.nädalal lõpeb teie lapse embrüo periood ja jõuab looteetapi. Loetus hakkab välja arendama väliseid suguelundeid, kaalub ligi 8 grammi, sulatatud silmalau ja madalad kõrvad ning moodustab punaseid vereliblesid maksas. Esimese trimestri viimasel nädalal kasvab teie laps küüned, umbes 2,5 tolli pikkune ja kaalub umbes 14 grammi.

Üheksas ja kümnes nädala

Üheteistkümnes ja kaheteistkümnes nädal