Caja puuvilja eelised

Põhja-Ameerika caja on maitse ja välimusega sarnane miniagrammsele mangole, ulatudes küpseks 2-tolliseks pikkuseks. Puuvilju kasutatakse laialdaselt kaubanduslikult toodetud tervete mahljookide ja suupistete puhul, kuna see on loomulikult rikkalikult karotenoidid, vitamiinid ja mineraalid. Caja on madala rasvasisaldusega ja kolesteroolivaba, säilitades karotenoidide omadused ka pärast kuumutamist või puhastamist.

Karotenoidid

Vastavalt uuringule, mis on avaldatud Ladina-Ameerika toitumise arhiivis, on Caja puuviljad rikkad tervist suurendavat karotinoidi, beeta-krüptoksantiini. Beta-krüptoksantiin on provitamiin, mis lubab organismil toota oma retinooli, mida tuntakse ka kui vitamiini A, mis on kasulik luu kasvu ja nägemise jaoks ning suurendab immuunsust valgete vererakkude arengu tõttu, vastavalt riiklikele tervishoiuametitele Toidulisandid. Kuna beeta-krüptoksantiin on rasvlahustuv karotenoid, ei kuumene see kasulik tervislik mõju.

C-vitamiin

Caja puu sisaldab kõrge antioksüdantset vitamiini C, mis on hädavajalik terve immuunsüsteemi jaoks. Vitamiin C kaitseb rakke vabade radikaalide eest, mis leiavad päikese ultraviolettkiirte ja õhusaastet. Samuti vastutab raua efektiivne neelamine ja paranemise parandamine tõhusa kollageenitootmise kaudu. C-vitamiin on vees lahustuv, nii et saada cajaist parim võimalik vitamiinide sisaldus, sööge puuviljad toores ja töötlemata. Mõned puuvilja looduslik C-vitamiini sisaldus võib mahlade ja suupistete tootmisprotsessis kaotsi minna.

Mineraalid

Vastavalt Dr Chad Edwardsi perekonna meditsiinipraktikale Warren Clinic Tulsas, Oklahomas, on Caja viljad kaltsiumis, magneesiumis ja raua. Magneesium on oluline immuunsüsteemi toetamisel ja veresuhkru taseme stabiliseerimisel. Keha vajab kaltsiumi, et säilitada terved hambad, luud ja lihaste funktsioon. Raud on vajalik, et keha saaks hapnikku kasutada veres ja tagada, et rakud saaksid optimaalse efektiivsuse saavutamiseks piisavalt hapnikku. Raja ja C-vitamiini kombinatsioon Cajas on kasulik, sest puu annab kaht ainet, mis on üksteisest sõltuvad tõhususe suurendamiseks.

Madala rasvasisaldusega

Caja puuviljas ei sisaldu küllastunud rasva ega kolesterooli ega üldist rasvasisaldust, mistõttu on tervislik valik, kas te tarbite seda toores või segatud mahlajooki osana. Caja madala rasvasisaldusega aine muudab selle tervislike retseptide ideaalseks koostisosaks, kui soovite hoida kalorite sisaldust. Puhastage caja rasvavabast jogurtist looduslikult magusaks ja maitsvaks alternatiiviks mett või suhkrule.