Kõrvaltoimed liiga palju papaia söömist

Papaia magus, mahlane apelsini liha on pakitud toitainetega, muutes troopilise puuvilja igal ajal ideaalse suupisteks. Keskmise suurusega papaia sisaldab umbes 120 kalorit, 20 protsenti igapäevasest kiudainest ja rohkem kui kolm korda vajalikku C-vitamiini, mida vajate iga päev. Kuid liiga hea toidu söömine võib mõnikord põhjustada ebameeldivaid kõrvaltoimeid.

Papaia saab oma oranži tooni β-karoteenist, mis on ka karotenoidi perekonna toitaine, mis annab teile ka A-vitamiini. Keskmise papajaga pakutakse umbes 15 protsenti DV-st A-vitamiini. Söömine on liiga palju kollast, rohelist või oranžit Beetakaroteeni sisaldav toit võib põhjustada karotenüümi healoomulise naha värvuse muutuse. Käte ja jalataldade peopesad on karotenüümi poolt mõjutatava keha kõige nähtavamad piirkonnad, kuid ka muud kehaosad võivad muutuda ka kollaseks või oranžiks. Karotüüme ei tohi segi ajada kollatõbisega, naha kollasusega, mis mõjutab ka silmavalgeid. Kollatõbi on bilirubiinisisalduse tase kõrgem kui tavaline, karotenemia on ohutu. Papaia tarbimise vähendamine lahendab naha värvimuutuse.

Papaias sisaldab ensüümi, mida nimetatakse papaiiniks ja mida kasutatakse seedetrakti kaebuste leevendamiseks ja kõri põletike vastu võitlemiseks. Paberue ülikooli andmetel on papiin ka potentsiaalne allergeen. Inimesed, kes söövad liiga palju papaia ja tarbivad kõrgeid papaiini sisaldavaid aineid, võivad tekkida sümptomid, mis on kooskõlas heinapalaviku või astmaga, sh hingeldus, hingamisraskused ja ninakinnisus.

Üks 3-tollise läbimõõduga 5-tolline papaia sisaldab kuni 310 protsenti DV-i 60 milligrammi päevas C-vitamiini jaoks. Vitamiin C on oluline antioksüdant, mis võib aidata kaitsta veresoonte haigusi, vähki ja kõrget vererõhku . Täiskasvanutele tarbib rohkem kui 1200 milligrammi C-vitamiini päevas lastele või üle 2000 milligrammi päevas täiskasvanutele tekitada toksilisuse sümptomeid, sealhulgas oksalaat-neerukive. Oksalaat on C-vitamiini kõrvalsaadus, kui toitainet metaboliseeritakse.

Seedetrakti sümptomid võivad olla papaia söömise kõrvaltoime. Irooniline, sama papaiin, mis rahustab maha, võib põhjustada mao ärritust suurtes kogustes. Papaia kõrge kiudainesisaldus võib samuti kaasa aidata seedetrakti häirumistele, kui võtate liiga palju troopilisi puuvilju, ja vilja naha lateks võib põhjustada maoärritust.

Naha värvimuutus

Respiratoorne stress

Võimalikud neerukivid

Seedetrakti sümptomid