Mu kõhtu saab häirida, kui ma olen närviline

Kõhupuhitus, peavalu ja südamepekslemine on kõik füsioloogilised vastused, mis kogevad iga kord, kui inimene muutub närviliseks. Üksikisik võib kogeda ühte või mitut nendest sümptomitest, kui närvilised põhinevad indiviidi enda psühholoogilisel ja emotsionaalsel meigil. Inimeste ärevus stressi ajal on ellujäämisreaktsioon. Tajutavad ohud on füsioloogiliselt kogenud võitluses või lennureaktsioonis, kui füüsiline või emotsionaalne oht tundub olevat otsene.

Võitlus või lend

Inimene, kellel esineb stress maos, mis on osa seedetraktist, on tugeva võitluse või lennureaktsiooni korral hea või halb stress. Närvisüsteemi kõhu reaktsioon võib ulatuda sellest, mida tavaliselt nimetatakse “mao liblikateks” oksendamiseks või tugevaks valu. Röövitav heli, mis sageli kaasneb seedetrakti kõhuga, on tingitud stressist tingitud seedimise või aeglustumisest.

Peatada süsteem

Inimese kehas on palju erinevaid süsteeme, mis töötavad koos. Mõned süsteemid on kehas ellujäämise seisukohast kriitilise tähtsusega, nii et neid nimetatakse elutähtsateks elunditeks. Muud süsteemid on vajalikud, kuid neid võib ajutiselt peatada, kui keha ressursid on mujal vaja. Mao on seedetrakti või seedetrakti osana üks neist peatatud süsteemidest. Ohtude ajal suunatakse ressursid seedehäiretest eemale ja suunatakse ümber elutähtsatele organitele ja lihadele, mis on vajalikud võitluseks või lendamiseks, mille tulemusena tekib seedehäire.

Kõne reserveerimine

Kaks operatsioonisüsteemi töötavad tandem sees organismis. Kesknärvisüsteem või kesknärvisüsteem on peamine peakorter, mis koosneb ajust, seljaaju ja närvidest. Kesknärvisüsteem vastutab elutähtsate elundite toimimise eest. Kuid kesknärvisüsteem ei tegele otseselt seedetraktiga, mitte elusorganiga. Selle asemel saadab CNS signaale organismi teisele operatsioonisüsteemile, entero-närvisüsteemile või ENS-ile, mis paikneb seedetraktis ja kontrollib seedimist. Kui keskne stressi põhjustab ENS-i signaale ENS-i kaudu, võib ENS-i abil käivitada immuunvastuses kasutatavad reservid, vabastades histamiine ja hormoone, mis põhjustavad kõhule ja ebamugavustunnet maos.

Rahustab stressi

Kui stress teeb teid närviliseks, võtab ära söögiisu ja paneb sind tundma, võtavad kontrolli ja leevendavad ebamugavusi. Kuigi ägedad stressireaktsioonid leiavad suhteliselt kiiresti, tuleb kroonilist stressi juhtida, et leevendada selliseid sümptomeid nagu maoärritus. Hoolitsege põhitõdesid: mõõdukalt harjutage, sööge mitu väikest eine või suupiste päevas ja peate piisavalt puhata. Osalege tegevustes, mis võtavad teie meelt oma probleemidest maha. Hoiduge alkoholi või muude ravimite kuritarvitamisest, mis viib aja jooksul sümptomite suurenemisele.