Televisiooni negatiivne mõju lapse akadeemilisele saavutamisele

Mõiste, et televisioonisisene ülekandmine laste elus põhjustab probleeme, ei ole uus. Siiski on oluline mõista, milliseid konkreetseid halva mõju esineb. Üks aspekt, mis on tulnud palju õppima, on keskmise potentsiaal kahjustada lapse elu üks kõige kriitilisemaid kujundavaid elemente: haridus.

Telk väikelastele

Psühholoog John Grohol, kirjutades PsychCentrali veebisaidilt, juhib tähelepanu sellele, et enamik lapsearenduse eksperte soovitavad, et lapsed ei vaataks enne 2. või 3. eluaastat mingit televisiooni. Washingtoni ülikoolis läbi viidud uuringus leiti, et lapsed vaatavad kõige rohkem televiisorit enne 3-aastaseks saamist Kes on kõige vaesemad lugemis- ja matemaatika testidel vanuses 6 ja 7. See viitab sellele, et televisiooni negatiivne mõju algab juba ammu enne, kui laps alustab ametlikku haridust.

Lühem tähelepanuhäire

Columbia ülikooli arstikoolide ja kirurgide kolleegiumis asuvad teadlased on otsustanud, et 14-aastased, kes vaatasid kolm või enam televiisoriat ööpäevas, olid ohustatud halva tähelepanu ja sellega kaasnevate õpiraskustega. Enamiku teleprogrammide olemus, mis sisaldab järjest rohkem erinevaid ideesid ja pilte näitustel ja reklaamidel, kipub lõhkuma võimet keskenduda pikka aega.

Suhtumine

Mitmed akadeemilised uuringud on näidanud, et televisiooni ees viibinud lapsepõlveaegu võib seostada agressiivse käitumise ja kehva suhtumisega koolis, Londoni ajakirja New Scientist artikli kohaselt. Tegelikult Michigani ülikooli 15-aastane uuring näitas, et seos lapsepõlve TV-vägivalla vaatamise ja agressiivse käitumise vahel muutub sügavalt juurdunud, et püsida täiskasvanuks.

Loominguline mõtlemine ja tegevjuht

Väljapakutud mehhanism selle kohta, kuidas televisioon kahjustab haridusalast saavutust, pöördub ümber “loomingulise mängu” kaotamise. Rutgersi ülikooli varajase hariduse uurimise riikliku instituudi andmetel aitab selline mängimine, mida hõlbustab oskuslik õpetaja, üles ehitama kommenteeritud funktsiooni, mis omakorda aitab lapsel õppida enesedistsipliini ja juhtida impulsi. Veelgi enam, selline mängimine aitab lastel rühmal töötada, jagada ja lahendada konflikte – kõik need tegurid lapse akadeemilisse edusse