Maapähklivõi hüved sportlastele

Kui tegemist on lemmik tervisliku toiduga, on maapähklivõi paljudes loendites suhteliselt väike, kuna arvatakse, et see on rasvane või liiga kõrge kalorite sisaldusega. Tõde on see, et meie toitumisharjumustes, eriti sportlaste puhul, on maapähklivõi peaaegu täiuslik toit. See on maitsev, toitev, täis heade rasvade ja valkude ning on suhteliselt odav.

Täielikkus

Maapähklivõi on suures koguses kaloreid ja rasvasisaldust, kuid see jätab teie kehast küllaltki küllastunud. Maapähklivõi on täis kiudaineid ja valke, kombinatsioon, mis tähendab, et toit täidab maha teie kõhtu, ei põhjusta vere glükoosisisalduse langust ja ei lase läbi seedetrakti. See hoiab tagasi näljahädad ja soov süüa rohkem. Lisage maapähklivõi terve nisupurgile, et teie isu rahuldada.

Tervislik rasv

Maapähklivõi on kõrge mono- ja polü-küllastumata rasvade ja õlidega. Need tüüpi rasvad on teile tegelikult kasulikud. Need rasvad ei põhjusta kehakaalu suurenemist, kui neid mõõdukalt söödetakse. Vältige transrasvhapete ja küllastunud rasvade ülemääraseid koguseid. Valige looduslikud maapähklivõid ilma soja- või rapsiõli, suhkru või soola lisatud.

Taskukohane alternatiiv

Tõsised sportlased peavad tarbima iga päev täiendavaid kaloreid ja valke või nad võivad kaotada lihaste tihedust. Eliidi või kestvusega sportlased, kellel on koolitus, vajavad päevas kuni 3000 kalorit või rohkem. Maapähklivõi on väga taskukohane viis, kuidas saada ekstra kaloreid võrreldes kalli valguribade ja raputada. Värskelt jahvatatud maapähklivõi võidakse ostetud tervisekaupade kauplustest või traditsioonilisemaid “lihtsalt maapähklit” maapähklivõi võib osta kohalikust toidupoest.

Valk

Maapähklivõi sisaldab vajalikku valku, mis on vajalik lihaste hoidmiseks tugevaks ja vigastusteta. Kui tõsiste sportlaste toitumisse kaasatakse, võib maapähklivõi pakkuda valku täismahtuvat suupisteid. Üks maapähklivõi supilusikatäis sisaldab umbes seitse grammi valku. Sööge teravilja leivaga maapähklivõi võileiba ja tooge koos klaasi piimaga maitsev ja tervislikul viisil oma toidus valgu suurendamiseks.

Maapähklivõi sisaldab palju vitamiine ja mineraalaineid, mis on vajalikud sportlaste aktiivseks hoidmiseks. Maapähklivõi sisaldab foolhappeid, magneesiumi, E-vitamiini ja tsinki. Need toitained aitavad säilitada ja ravida immuunsüsteemi, vähendada südamehaiguste riski ja vähendada täiskasvanute diabeedi riski.

Olulised vitamiinid