Papaia ensüüm ja kehakaalu langus

Maailma Terviseorganisatsiooni 2006. aasta septembri uuringus täiskasvanute ülekaalulisuse kohta leiti, et ligikaudu 1,6 miljardit täiskasvanut (vanuses 15 aastat ja üle selle) on ülekaalulised ja üle 400 miljoni on tegelikult rasvunud kategoorias. Nende hämmastavate näitajatega pole ime, et ameeriklased kulutasid kaalulangusetoetustele ja -tootustele 2007. aastal üle 55 miljardi dollari, nagu Marketdata Ettevõtete uuringu “USA kaalulangus ja dieeditõrje turg” sõnul. Looduslike meetodite kasutamise uurimine kehakaalu ja tervise kaotamise ja kontrollimisega on viinud seedetrakti ensüümide kasutamiseni kaalulangusena.

Ajalugu

Esmakordselt kasvatatakse Mehhikos papaia viljad Põhja-Ameerikas, peamiselt troopilistest maadest. Sellest ajast on seda söödud ja kasutatakse tervislikel eesmärkidel kogu maailmas. Tegelikult kasutavad Vaikse ookeani saarte rahvasid papaia kasutamist nahahoolduse ja sünnituskontrolli jaoks. Kuni 1933. aastani oli papaia turustanud vaid soodsaima küpsena, kuid lõpuks avastati, et katmata papaia sisaldas kaht tugevat seedetrakti ensüümi, papaiini ja kemopapaani.

Ensüümid

Toidud, mida inimesed söövad, on makro toitainete (süsivesikud, valgud ja / või lipiidid / toidurasvad) kombinatsioon, kuid neid kasutatakse energias ja erinevate funktsioonidena, mis võivad aidata kaasa teie kehalisele hooldusele, kujul olevad katalüsaatorid Seedetrakti ensüümid on vajalikud nende makrotoitainete lahutamiseks mikroelementidesse. Selles seisundis võib toitu tegelikult kasutada energiaks, selle asemel, et seda hoida rasvrakkudes või kahjulikke kõrvaltoimeid, näiteks laktoositalumatusega inimestel.

Papain

Papaiini ei toodeta loomulikult teie kehas, kuid see võib toimida samal viisil kui teie looduslikud seedetrakti ensüümid. See on tsüsteiinproteaas, mis tähendab, et see võib suured valgumolekulid lahutada väiksemateks ja lahustuvateks molekulideks, mida nimetatakse peptooniks. Selgus, et see oli võimalik siis, kui papaia hakkas kasutama liha hulgimüüjaks ja ensüümi katsetamisel oli tõepoolest sama mõju inimestele tarbitavate valkudega.

Toidulisandid

Ajalooliselt on papaiini kasutatud ja kasutatud abivahendina mitmesuguste muude kasutusviiside puhul maoärrituse, arterite kaltsineerimise, põletiku ja kõhukinnisuse rahulikuks, kuid alates 2010. aasta novembrist ei ole olnud kaalukaid tõendeid, mis tõendaksid selle mõju kehakaalu langusele. Makro toiteelemente tuleb katalüüsida enne, kui neid saab kasutada energiaallikana, nii et kuna papaiinipreparaadid sisaldavad tavaliselt nii valgu- kui ka lipiidseid ensüüme, toob see kaasa vale eelduse, et papaiin aitab toitaine rasvu tõhusamalt ära kasutada.

Toksilisuse tasemed

Nagu iga toiduga, võib liiga palju sööta tervisele kahjulikku mõju avaldada, kuid seedetrakti ensüümiga papaiin võib teile tunduda, milline on selle mõju inimorganismile. Kui inimestel tekib normaalne seedetrakti ensüümide tase, võib nende täiendamine neid kahjustada selles mõttes, et ensüümid on pöördvõrdelised, kui palju te täiendate. Tähendab, mida rohkem ensüüme te tarbite, seda vähem teie keha toodab.

On näidatud, et papain on paljudel juhtudel sisemiselt ja väliselt abiks, kuigi see ei ole kaalukaotusvõimega. Kui teil on probleeme toidu seedimisega ja loodusliku abivahendi otsimisel, konsulteerige oma peamise arstiga ja küsige papaiini ja teisi toidu seedetrakti ensüümi lisandeid.

Järeldus