Pikemad õhtupoed, plussid ja miinused

Koolilõunate toitumine – või selle puudumine – on kuumalt vaidlustatud arutlus, kuna lapseea rasvumine on Ameerika Ühendriikides tõusnud. Osa arutelust keskendub koolilõuna pikkusele, kas koolilõunat tuleks pikendada, et anda õpilastele rohkem aega süüa ja süüa tervislikult. Pikemate õhtusöögilõpetajate arutelus on nii plussid kui ka miinused.

Pro: tervislikum toit

Küpsetatud pitsat ahjus ja sügavale friikarjamaale ei lähe kaua. Kuid tervislike lõunate tegemine on kohvikute töötajate ja üliõpilaste jaoks aeganõudvam. Nagu näiteks Greenville, SC, on koolid oma kohvikutites salatiibasid paigutanud tervislik valikuvõimalus, kuid see võtab kauem aega, kuna õpilased peavad oma salateid valmistama ja seejärel neid sööma, nagu North Carolina WSPA-7 annab. Pikem õhtusöök võimaldab Õpilased nautida neid tervislikumaid menüüelemente.

Con: Pikem päev

Kooli lõunasöögi lisamine võib koolipäevale lisada, kui administraatorid ei soovi teisi võimalusi vähendada aega. Pikem koolipäev jätab õpilastele kehalise tegevuse järel koolis vähem aega, mis on veel üks oluline osa õpilaste tervisliku kehakaalu hoidmisel. Lisaks võib pikem koolipäev põhjustada õpilaste läbipõlemist ja lõppkokkuvõttes muudab selle ekstra lõunasöögil lihtsalt selle väärtuse.

Pro: vähem kiirustamist

Martha T. Conklini ja teiste teadlaste 2002. aasta kevadine artikkel “Lapse toitumine ja juhtimine” teatas, et 12. klassi õpilastega tegelevad lasteaedad võtsid oma lõunasööki söömiseks 7 kuni 10 minutit – mitte palju aega. Pikema lõunasöögiga üliõpilastel võib olla aeg aeglasemalt süüa ja täisväärtuslikke märke, mis ei arene 20 minuti jooksul pärast söömist. Õpilased saavad ka pikema lõunasöögi ajal kasutada olulist sotsialiseerumisaega.

Con: Missed Class Time

Kooli lõunasöögi pikendamine ilma koolipäeva pikendamata tähendab seda, et õppejõud võtaksid löögi. Õpilased veedavad rohkem kohvikus ja vähem aega klassiruumis. Kuigi see võib olla kasulik nende sotsiaalsetele oskustele, ei aita see nende teadlastel. Õpetajad peavad oma praeguse õppetunni plaanid sobitama lühemate klassidega, mis võivad olla keerulised ja hõlbustamaks materjali katmist.

Kooli lõunasöögi arutelul on teisi plusse ja miinuseid. Kui pikem lõunasöök võimaldab keskkooliõpilastel lahkuda ülikoolilinnakust, võivad nad valida ebatervislike kiirtoidude valikuid, teisest küljest võib see pikk aeg võimaldada neil otsida tervislikumaid roogasid kui kohvikus saadaval olevad toidud. Pikemate lõunasöögi vastu võitlejad võivad väita, et eelarve kärped teevad pikema lõunasöögi, mis nõuab rohkem kvalifitseeritud kokaid ja kallimaid menüüelemente ebareaalselt. Toetajad võiksid viidata pikemaajalisele puhkusele, mida õpilased saavad kasutada koolitöös.

Muud arutelud