Teismeliste lihaste kasv

Kui poisid ja tüdrukud jõuavad puberteesse, suurendab hormoonide tootmine kiiret kasvu. Kasvukiirus moodustab umbes 20 protsenti täiskasvanu kõrgemast mõlemast soost. Tegelikud saavad puberteedieas umbes 50 protsenti oma ideaalse täiskasvanu massist, kaasa arvatud lihasmassi suurenemine. Skeleti kasvab täiskasvanueas meestel. Lean lihasmass väheneb naistel pärast puberteeti, andes teed keharasvamaks.

Põhjused

Kaalukoolitus on kõige soovitatav meetod lihasmassi suurendamiseks, kehamassi alandamiseks, tugevuse ja lihaste toonuse suurendamiseks ning lihase ja tugevuse järgi luu tiheduse suurendamiseks. Noored teismelised algavad mõõdukalt raskustega, suurendades töökoormust, kui nad küpsed. Esmane kaalutreeningu peamine eesmärk on lihasmassi ülesehitamine. Lihtsad harjutused, nagu squats, pinkprussid ja surnud liftid, rongivad ja tugevdavad suuri lihasrühmi. Veel arenenud ja spetsiifilised rutiinid lisatakse hiljem. Koolitusrežiim hõlmab kardiovaskulaarseid tegevusi, näiteks jooksmist.

Toitumine

Teismelistele inimestele on vaja palju vett ja kvaliteetset toitu, et luua lihasmassi. Toitainete stimuleerimiseks tuleb toitaineid lühikese ajavahemiku jooksul sissevõtmata. Viis kuni kuus väikest kuni keskmise suurusega söögikorda, erinevalt kolmest suurest söömast, mida tavaliselt söödakse, on soovitatav suurendada lihaste kasvu, märkides harjutuseesmärkide veebisaidi. Dieedialused on valgud, süsivesikud ja rasvad. Võti on see, et võtate rohkem kaloreid kui põletad.

Toidulisandite mõju

Toidulisandid suurendavad lihaste kasvu. Alla 16-aastaste noorukite jaoks kasutatavad tooted sisaldavad valgulisi toidulisandeid. Need on kõige sagedamini vadaku-, muna- või sojaproduktid ning võivad sisaldada pulbri- või toiduvärvi vormi. Hea multivitamiin on vajalik energia ja tervise säilitamiseks. 16-19-aastastele teismelistele võib kreatiin vastavalt väljaõppetsoonidele suurendada koolitatud lihastega plahvatusohtu. L-glutamiin, aminohape, aitab lihaste taastumisel. Soovitatav on ka teisi aminohappeid ja haru ahela aminohappeid. Anaboolsed flavoonid aitavad keha imenduda valgud ja lämmastikoksiid suurendab verevoolu, andes lihastele rohkem toitaineid.

Hoiatused

Ebaõige tõstmise tehnika võib põhjustada vigastusi. Üldised vigastused on tibud, tüved, tendiniit, luumurrud ja nihked. Aja jooksul võib ebaõige tehnika abil tekkida kroonilisi vigastusi, nagu närvikahjustus, rotatsiootikombe kahjustused, lihaste ülekoormus ja luu stressi probleemid. Need vigastused põhjustavad vähemalt koolituse ajutise peatamise. Tõsised vigastused võivad kuu aega koolitust katkestada. Lisaks peavad teismelised ka Supid Bodybuilding’ile vältima toidulisandeid, mis mõjutavad testosterooni või kasvuhormooni.

Väärarvamused

Juuste väärarusaam, mis puudutab teismeliste kaalukoolitust, on see, et see tõukab kasvu. Selle tõestamiseks pole toimunud dokumenteeritud uuringuid. Tüdrukud kardavad sageli, et kehakaalu treenimine muudab need mahukateks ja mehelikeks, või jäigaks ja lihasteks. See ei ole tõsi, märgib ka Teen Kulturism. Lõpuks ei saa moodustunud lihas “rasvaseks muutuda”. See on võimatu, kuna need on kahte erinevat tüüpi kudesid.