Töötab kohale vs jooksulint

Jooksevvõimaluste ja sobivuse parandamine aitab teil saavutada selliseid jooksutorusid ja koolitusõppeid nagu töötav töö. Kuigi ilma jooksurõistlusseanssideta ja jooksmata asetäitjad täpselt reageerivad väljaõppimise kogemusele, imiteerivad nad – ja mõnel juhul ka tugevdavad – oskusi, mis toetavad tõhusat töökorraldust.

Lintlaadi eelised

Jooksevööd on pehmemad kui asfalteeritud, rohkem kui muru või mustuse tasemel ja takistusteta. See tähendab, et võite täielikult keskenduda vormi, kiiruse ja jalgade paigutusele, mis kõik aitavad kaasa bio-mehaanilise efektiivsuse saavutamisele. Running Planet’i veebisaidil on üksikasjalikult kirjeldatud, kuidas enamus jooksevärusi võimaldab teil eelnevalt välja töötada oma treeninguga selliseid valikuid nagu mäed ja kiirusevahemikud ning saada andmeid kauguse, kõrguse ja põletatud kalorite kohta. Mootoriga käitamismaterjalid pakuvad ka teile väikest jõuajamisharrastust, mis võib olla teretulnud taastumise treeningu ajal.

Kohapeal viibimise eelised

Kohapeal töötamine on pingeline, pümeetriline tegevus, mis tõstab alumist keha tugevust ja liikuvust. Plyometrics, mis eluaegsest vastupidavusest määrab rongide maksimaalse kiiruse ja jõu ühendamiseks vajaliku lihase, hõlmab selliseid vibreerivaid toiminguid nagu hüpped ja humalad, ja töökoha kasutamine on põhimõtteliselt vaheldumisi ühejalgsete hüppejadajada. Täpsemalt, see nõuab tasakaalu, löökidejõude juhtimist esiosa kaudu ning kõrgemat pahkluu ja vasika jõudu. Spring Tracki füüsilise füsioloog Owen Anderson kirjeldab, kuidas tugevate painduvate pahkluude ja vasikatega tagatakse võimas toe-off, sujuvad sammud ja pehmed maandumised, mis vähendavad luu- ja sidemekahjustuste ohtu. Painduvad pahkluud võimaldavad ka oma alajäsemete ja jalgade lihaste täielikku kaasatust, luues tugevaid, elastseid samme ja väsimust.

Ratsutamine koha tehnikaga

Viige minut pehmelt jalgsi jalgsi hüppades, keskendudes oma jalgade pallidele maandumisele ja jalgade löömisele. Suurendage oma tempo ja kõrgust järk-järgult ja proovige oma jalgadega oma kannapäid. See lõhkeaine, kogujõu toimimine tekitab kiiret lihaste kokkutõmbumist ja lõõgastumist, koolitab teie neuromuskulaarsust kiirtöö ja võidusõidu jaoks. Harjutuse eesmärgid illustreerivad variatsiooni: põlvepuur. Selle asemel, et teie jalatseid jalgata, tõmbate oma põlvi kõrgemale teie ees. See tugevdab puusa- ja kõhuõõnesid.

Jooksulint Technique

Kui liikuge edasi, keskenduge iga jalgu paigutamisele otse oma keha alla, kui see jõuab turvavöö juurde. Vastavalt Sport Injury Bulletini märkustele biomehaanika kohta langeb jalakäija teie jalgadele ja vähendab teie konksude pidurdusjõudu ja julgustab teie hamstringuid viivitamatult tõmbama oma jäseme tagasi, tekitades edasi liikumapaneva jõu. Jõuliselt laiendage oma jalgat selja taga ja võimalikult tasasel pinnal, keerates oma hamstringuid üles ja liigutades oma pahkluusid. See minimeerib vertikaalset liikumist – vastupidi tööle paigal.

Mõjujõududega tegelemine

Kui asute oma kohale, toovad jalad märkimisväärse vertikaalse energiat, samal ajal kui löögitugevus annab teie jalgadele suurema edasisu hoogu ja teie treening on üldiselt vähem rütm. Kuid suuremad löögijõud põhjustavad kiiremat lihaste kohanemist ja suuremat lihasjõudu. Niisiis segage see üles, mõlemad treeningutüübid võivad aidata teil saada paremaks sportlaseks.