Väikesed jalgrattarattad vs suurte jalgrataste rattad

Ratta suuruse võrdlused hakkasid mängima, kui kasutusele võeti 29-tolline mägiratas, vastupidiselt standardsetele 26-tollistele rattatele, mida kasutatakse peaaegu ainult mööblikõõdul aastaid. Maantee jalgratta rattad – kuigi see ei ole tüüpiline 700C-rataste tõttu võrreldav suurus, võib seda võrrelda 650c-rattaga. Väiksemat ratast kasutati paljude aastate jooksul väiksematel maanteesõidukitel, kuid see on langenud populaarsuse tõttu.

Suured rattad hoiavad Rollinit

Suured rattad on rasked. Kui loete iga grammi nagu spetsialistid – see on umbes paberiliba kaal – 29-tollise ratta lisakoor võib olla märkimisväärne, võrreldes väiksema 26-tollise rattaga. See võib muuta vahet, kui ronida või kiireneda surnud peatumiseni. Kui jalgratas liigub, annab lisamõõtmed ja -kaal siiski hoogu kui väike ratas.

Lõpumüük

Suuremad rattad nõuavad suuremat tühjendust, muutes alumise klambri või telje kõrgemaks maapinnast. Suurem ratas nõuab üldiselt suuremat bikeraami geomeetrilist kujundust, mis muudab 29-tolliste varuratastega jalgrataste sobivamaks suuremate või kõrgemate sõitjate jaoks. Väiksematele ratturitele on 29-tollise varustusega jalgrataste arv väiksem, kui keskmise suurusega arvukus või väiksemad ratturid, kes valivad 26-tollisi jalgrattaid.

Hoia seda keerates

29-tollise ratta suurem läbimõõt võimaldab neil rullida üle 26-tolliste ratastega kivimid, juured, jäsemed, rattad ja takistused. Ümbermõõdutav omadus tagab üldiselt sujuvama sõidu kui 26-tollised rattad. Mõned jalgratturid tunnevad rajal sujuva sõidu tõttu lahti ja eelistavad 26-tollise rehvi istme selga, kuid teised eelistavad 29-tollise ratta sujuvamat sõitu, mis näitab, et sujuvam sõit tähendab Rohkem kiirust maastikul.

Veojõukontroll ja vasturääkivused

Suuremad rattad on paremini tõmbunud, sest maapinnale on rohkem kummi või kontaktplaat. See üksi võib muuta järsude tõusude ja liivaste või lahtiste raja pindadeks. Kahjuks on 29-tollise ratta kompenseerimiseks vajalik pikem teljevahe ilma 26-tollise varustusega ratta manööverdamisvõimaluseta ja käitlemisega ning võib muuta jalgratta lootusetuks. See võtab rohkem jõupingutusi, et juhtida 29-tollise rattaga varustatud ratast, kui see on 26-tollise ratta juhtimiseks.

Miles kodust

Enamik jalgratta kauplustes on kõik, mida on võimalik parandada või asendada 26-tollised veljed, sealhulgas torud ja rehvid. Asendavad 29-tollised rattad ja lisatarvikud võivad olla raskem leida, sest need on vähem populaarsed. Kui olete kodust kaugel ja teil on probleeme, võib 29-tolliste ratastega väikelinnades asendada asendusi või osi raske leida.

700b-d mootorrataste rehvide levimus on muutnud teekatte ratta mõõtmete mõnevõrra tagasihoidlikumaks. Siiski on endiselt põhjusi, miks väiksem versioon – 650c ratas – on valideeritav. Petite ratturite jaoks on 650c rattad kiiremad kui 700c rattad, sest jalgratas on ka proportsionaalselt väiksem ja sobib väiksematele ratturitele paremaks. Ka kaalul on väike erinevus, kuid see on tavaliselt tühine, kui te pole professionaalne, proovite kõike võimalikult lahutada paar grammi jalgratta kogumassist. Väiksem geomeetria, mida kasutatakse 650c ratastega jalgratastel, asetab raiderile veelgi mugavama, vajab vähem jõudu või venitada, teeb jalgratta käepideme ja toimib väiksemate sõitjate jaoks paremini. Toote puudumise tõttu on 650c ratastel mõned puudused. Torusid, rehve ja rattakomponente võib raske leida.

Retro Roadie