Dušš, et tõsta südame löögisagedust ja avada poore enne treeningut

Teie dušši temperatuur võib mõjutada teie südame löögisagedust, mis omakorda võib mõjutada teie treeningut. Ta suudab teile füüsiliselt ja vaimselt ette valmistada intensiivse harjutuse tagajärjel. Soe veega soosimine võib avada ka teie poorid, julgustades keha higistama ja kõrvaldama jäätmeid. Mõõdukas suunas võib see päevasurve pesta, mis võimaldab teil oma treeningut uuendatud.

Funktsioon

Dušimine mõjutab teie südant oma toimet veresoontele. Soe vesi põhjustab veresooni laienemist ja lõõgastumist, selgitab American Heart Association. Selle tulemusena suureneb ringlus. Vesi soojendab ka kehatemperatuuri alandamiseks bioloogilisi mehhanisme. See teeb seda, juhtides verevoolu oma jäsemetele ja avades oma poorid.

Kasu

Dreenimine enne treeningut võib teie keha ette valmistada. Soe vesi vabastab teie lihastes pinget, mis võimaldab teil lõõgastuda. Lõõgastusjõu abil saate ennetada vigastusi ja avaldada psühholoogiliselt positiivset mõju. Soe vesi on kasulik ka teie hingamissüsteemile, avage bronhide torud ja hõlbustades hingamist.

Kaalutlused

Kuigi soojus vesi avab teie poorid, saate ka ringi tõstava sooja ja külma veega edasi ja tagasi. Külma veega kokkupuutel suunab teie keha verevoolu oma südamiku poole, aidates sinu siseorganeid kaitsta ja soojendada. Mõned inimesed võivad seda efekti ärritada ja head treeningut läheneda. Ajakirjas “Medical Hypotheses” avaldatud 2008. aasta uuring näitas, et külm dušš võib teie meeleolu parandada. Külm vesi toimib ajuosas, käivitades vastuse, erinevalt stressist põhjustatud analgeetilistest mõjudest.

Aroomiteraapia

Dušš soe keskkond sobib ideaalselt aroomiteraapia efektide edasiseks suurendamiseks. Vannisegud koos lõhnaga, nagu piparmünt, aitavad teil oma jõudlust. 2008. aasta uuringus “International Journal of Neuroscience” leiti, et piparmündiõli suurendas selle lõhnaga kokkupuutuvatele osalejatele vaimset tähelepanelikkust. Samuti parandas see mälu. Soojustamine enne treeningut võib toimida kui mingi teraapia, mis määrab füüsilise ja vaimse seisundi kasutamiseks.

Hoiatus

Kuigi võib olla eeliseid kuuma duši all, on ka oht. Inimesed, kellel on südamehaigus või kõrge vererõhk, peavad olema ettevaatlikud enne sooja veega sooja vere kasutamist, kuna need mõjutavad südame löögisagedust, hoiatab American Heart Association. Kui teil on südame- või vererõhu probleeme, peaksite samal põhjusel vältima külma ja sooja vee vaheldumist. Kuid kui teil on tervislik, võib dušš olla teretulnud teie treeningu alustamiseks.