Jalgade tuimus ja surin jooksu ajal

Kui teie jalgade närvid kokku suruvad, käivad jalad jalutades jooksma või tegeledes tegevustega, mis aktiveerivad jalalihaseid. See kokkusurumine kompenseerib närve, põhjustades kipitustunne. Rasketel juhtudel kaasnevad kipitustunne ja põletus. Meralgia paresthetica on haigusseisundi kliiniline nimetus, mida tavaliselt nimetatakse “nõtkunud närvideks”. Selle jalgade lihaste aktiveerimine, tugeva surve avaldamine oma jalgadele või isegi kerge käte puudutamine võib aktiveerida selle seisundi sümptomeid.

Põhjused

Trauma reide või nelinurkseteks, rasvumine, pingelised jalgade treeningud, pingulised püksid ja rasedus võib põhjustada meralgia paresteesiat. Selle haigusseisundi peamine põhjus on piiratud verevool reie lihasesse. Madala rauasisalduse, kõrge vererõhu ja diabeedi korral võib ka piirata verevoolu jalgadele, põhjustades reie lihaste tihendamist. Füüsiline aktiivsus suurendab mitte ainult sümptomeid, pikemas perspektiivis seistes või istudes ühes asendis, suurendab ka kipitustunneid ja tuimastusi.

Meralgia Paresthetica diagnoosimine

Johns Hopkinsi meditsiini andmetel on Meralgia paresthetica ametlikult diagnoositud MRI või röntgenikiirguse masinatega tervikliku tervisekontrolli osana. Enne jalgade skannimist võib arst küsida hiljutisi tegevusi, operatsioone või vigastusi, mis võib teie jalgade närve kahjustada. Röntgeni ja MRI-d iseloomustavad tavaliselt luude või närvide kõrvalekalded. Närvijuhtimise uuringud, mis hindavad närvide sensoorseid ja motoorseid funktsioone, võivad samuti avastada meralgia paresteetikat.

Ravi

Kerge kuni mõõdukas juhtudel ravitakse lahuseid, mis leevendavad valu ja ebamugavust. Kerged patsiendid saavad kasutada närvivalu ja põletiku vähendamiseks ibuprofeeni sisaldavaid ravimeid. Arstid võivad põletikku vähendada soovitada ka füsioteraapiat, kehakaalu langust ja närvisüsteemide, nagu kortikosteroidide kasutamist. Rasketel meralgia paresteesiastadel võivad arstid soovitada närvi dekompressioonioperatsiooni.

Ärahoidmine

Kehakaalu vähendamine on üks võimalus jalgade tuimuse ja nõrgenduse sümptomite leevendamiseks. Kaalu kaotades vähendate oma närvidele avalduvat rõhku, mis leevendab sümptomeid. Meralgia paresteesia võib ära hoida rõivaste kandmisega, vältides raskete jalgade harjutusi ja liigset jooksmist. Tegevused, mis reguleerivad kogu keha verevoolu nagu jooga, takistavad ka meralgia paresteesiat.