Küpsetatud sidrunimahla valmistatud koorekook ja kondenspiim

Esialgne küpsetatud juustukook, kiire ja lihtne alternatiiv küpsetatud juustukookile, võeti kasutusele 1950ndatel kui Cherry-O Cheese Pie. Täna on see kreemjas ja maitsekas no-bake juustukook ikka lemmik pere ja sõprade jaoks. Koostisosadeks on erineva küpsetatud ja küpsetatud juustukook. Kuigi küpsetatud sordid kasutavad paksendajatena mune ja jahu, kasutavad küpsetamata juustukoogid kondenseeritud piima ja sidrunimahla nende paksendamiseks, kõrvaldades sellised probleemid nagu üleküpsetamine ja pragunemine.

Magustatud kondenspiim annab magususe ja kreemjuustu keedukooki mitte küpsetamiseks ja toimib ka koorejuustu paksendavana. Suhkrustatud piim, mis on valmistatud aurustunud piimast ja suhkrust, paksendab sooja tarbimist, kui seda segatakse puuvilja happega, näiteks sidrunimahlaga. See tähendab, et sa ei pea küpsetama seda paksendama. No-küpsetatud juustukoogi retseptid nõuavad ühe suu või 1 1/4 tassi magustatud kondenspiima iga 1/3 tassi sidrunimahla kohta.

Graham krakkimurrukate, keedukooki alus on kõige lihtsam kõigil koortest valmistada. Kõik kulub ainult suhkru-, või- ja kreemikreemikaid – või terve Grahami kreekerid, mis purustatakse kilekotti koos jooksva tihvtiga. Kui koort pressitakse küpsetisse, pannakse see külmkapis umbes 10 minutiks. Kui soovite, võite osta toidukaupluse külmutatud toiduainete osast valmistatud krahvitud kooriku.

Küpsetatud kirstukook ei nõua vähest ettevalmistust, muutes selle küpsetatud juustukooki lihtsamaks. Kreemjas juustukook hakkab pehmeks kooritud juustu pehmendamiseks kuni kohevaks. Sellele lisate magustatud kondenspiima, sidrunimahla ja maitseaineid. Kui olete selle peksnud ja valanud selle kooriks, pole veel palju muud, kui panna see külmkappi ja ootama. See võtab juustukooki umbes kolm tundi, enne kui saate seda puuvilja või muude täidistega üles panna ja serveerima.

Lüpsi keedukooki madala rasvasisaldusega versioon tuleb luua täisarasva magustatud kondenspiim asendades sama koguse madala rasvasisaldusega või rasvavaba magustatud kondenspiima ning kasutades madala rasvasisaldusega või rasvavaba koorekihust. Vahetage Greheam krakkimurruga või kokku sulanud madala rasvasisaldusega leelis.

Küpsetamist pole vaja

Piimakoor on lihtne

Valmistage ja lõika

Lase see üles