Pingeline achilles kõõluse jää vs soojusravi

Õige külma- ja kuumavarustuse kasutamine aitab kiirendada vigastuste paranemist, nagu näiteks nõrgestatud Achilleuse kõõlused. Neid valesti kasutades ei tekita tõsiseid kahjustusi, kuid see võib suurendada valu ja turset, mitte neid vähendada. Kuumade ja külmade ravimite füsioloogilise mõju mõistmine aitab õigel ajal õiget ravi valida.

Achilles Tendon tüvi

Achilleuse kõõlused, mida nimetatakse ka kaltsneelseks kõõluseks, on koe rihm, mis ühendab teie vasika sääreluu ja pelmee lihaseid teie kannale. Tüve on väike vigastus, mis on tingitud kõõluse mikro-pisaradest. Tüvi võib põhjustada ülekasutamist, kulumist või traumat. Saadud põletik põhjustab turse ja valu, eriti jalgade liigutamisel.

Külm teraapia

Ice tekitab vasokonstriktsiooni – kohalikud kapillaarid vähenevad – see muudab kapillaarid vähem läbilaskvaks, mille tulemuseks on vähem turse. See aitab valu leevendada, sest see vähendab kohalikku närvideaega. Teisest küljest muudab jää lihased jäiks ja vähendab lihasjõudu. Ärge kasutage jääd, kui teil on värisemine või perifeersed vaskulaarsed haigused, avatud haavad või ülitundlikkus külma suhtes.

Kuumera teraapia

Kuumus põhjustab vasodilatatsiooni – kohalikud vere kapillaarid avanevad – mis suurendab verevoolu ja toob kaasa hapnikku ja toitaineid vigastatud alale. Soojus lõdvestab lihaseid, vähendab valu ja parandab liikumise ulatust. Teiselt poolt suurendab see turset. Ärge kasutage kuumust, kui teil on verejooks, neil on avatud haavad, põletustunne, lokaalne pahaloomuline tuumor või perifeersed vaskulaarsed haigused. Ärge kasutage kuumust, kui piirkond on juba punane ja kuum või villitud.

Näidustused

Jää on ägedate seisundite puhul efektiivsem. Kasutage seda hiljutiste vigastuste korral – esimese 24-48 tunni jooksul pärast Achilleuse kõõluse pingutamist. Pärast esimese 24-48 tunni möödumist, kui teie nõrgestatud Achilleuse kõõlused on hakanud paranema, kasutage soojust, et suurendada vereringet, mis toob toidule ja valgelle verelibledele piirkonnas, kiirendades paranemisprotsessi.