Rasedate emade maksuvähendused

Erinevalt mõnest riigist ei anna Ameerika Ühendriigid maksuvabastust rasedatele emadele enne sünnitust. Ent lapsevanem peaks teadma, et laps sünnib, oodates talle olulist maksuvõimalust. See poliitika on erinev kui riikides, kus on rohkem sotsiaalset tervishoiuteenust ja teisi avalikke hüvesid – näiteks Ühendkuningriigis saab näiteks rasedaid naisi maksma umbes 196 dollarit (125 naela) pärast 25. rasedusnädalat ja valitsuse hoiused 392 dollarit (£ 250) sihtfondi, mille laps saab tagasi, kui ta jõuab 18-aastaseks.

Kvalifitseeruv laps

Vanemate maksuvabastuse piirmäära kindlaksmääramine on teie lapse kvalifitseerumine “kvalifitseeruv laps”. Selle kategooria nõuete täitmiseks peab teie laps olema elanud koos teiega üle poole aasta, välja arvatud lapse sündimise aastal, mille puhul lapsele loetakse kogu eluaastaks eluks teie kodus Lapse koju alates sünnist. See tähendab, et teie uus laps on üldjuhul kvalifitseeruv laps kogu selle maksuaasta jooksul, mil see sündis. Kuid esimesel poolaastal sündinud laps ei anna eelmisel majandusaastal rasedusele ema eest tagasiulatuvaid mahaarvamisi.

Esitamise staatus

Teie esimese lapse saamine võib anda teile õiguse esitada leibkonna juht. See annab üldiselt madalama maksumäära kui ühe või abielus esitamise korral eraldi staatus. Kodumajapidamise juhiks kvalifitseerumiseks peate olema elanud koos teiega rohkem kui pool aastat, kelle eest pakute rohkem kui poole elukallidust. Vastsündinud kvalifitseeruv laps vastab sellele määratlusele eeldatavasti sünniaastal.

Sõltuv vabastus

Teie maksudeklaratsiooni ülalpeetavate taotlemine võimaldab teil maksustatavast tulust teatud summat vabastada. 2009. aastal vabastati iga sõltuma tud föderaalsete tulumaksude puhul 3650 dollarit. Naissoost ema saab selle mahaarvamise kavatsust arvestada maksuaastal, mil tema laps sündis. Samas peate siiski registreerima lapse sotsiaalkindlustuse numbri vormi SS-5 või maksudeklaratsiooni numbriga vormi W-7, et nõuda lapsel oma maksudest sõltuvaks.

Child Tax Credit

Sõltumatu lapse loendis saate taotleda ka lapse maksukrediiti. Erinevalt erandist on maksukrediit föderaalse tulumaksu dollari summa otsene vähendamine. 2009. aastal oli lapse maksukrediit 1000 USD ülalpeetava lapse kohta. Siiski on täiendav kvalifikatsioon lapse maksukrediidi taotlemiseks. Peate teenima vähemalt mõningast sissetulekut – 2009. aastal 3000 USA dollarit, kuid teie kohandatud brutotulu ei tohi ületada teatud summat – 75 000 dollarit ühe emaga 2009. aasta maksustamisperioodiks. Lisateavet lapse maksukrediidist leiate IRSi publikatsioonist 972.

Lapsehoolduskrediit

Teatud tingimustel võite nõuda krediiti ka oma sõltuvale, kvalifitseeruvale lapsele ostetud hooldustööde eest. Kui maksate kellelegi, kes ei ole teie lapsehoolduspuhkus sõltuv, et saaksite töötada või otsida tööd, on teil tõenäoliselt õigus nõuda selle kulu puhul maksukrediiti. Lapsehoolduskrediidi limiit oli 2009. aastal 3000 krooni ühele kvalifitseerunud lapsele või 6 000 dollarile 2009. aastal kahele või enamale lasule. Teie krediidi tegelik summa aga põhineb teie korrigeeritud brutotulule. Lisateabe saamiseks vt IRS väljaanne 503.