Vee säästmise tähtsus

Vesi on vajalik inimese elu säilitamiseks. Kuigi pakkumine tundub rikkalikult, ei ole vesi piiramatu ressurss, eriti värske joogiveega, mis on inimeste ellujäämiseks kõige vajalikum. Ilma kaitse jõupingutusteta võib see oluline veevarustus olla ammendatud. Ka säilitamine toob kaasa ka majanduslikku kasu, kuna energiat ja seadmeid säilitatakse ka otseselt vee säilitamise jõupingutuste tagajärjel.

Põllumajanduse säilitamine

Eriti Californias Kesk-Valley, suurenenud linnastumine on kaasa toonud maapiirkondade põllumaade väärtuslike veekihtide ja pinnavett. Nagu ka teistes riigi piirkondades, on Kesk-oru oluline riigi ja rahva toitainekultuuride pakkumine ning suurenenud nõudlus linnades on vähendanud nende linnade pidamiseks vajalikku toitu. Ameerika Ühendriikide geoloogiateenistus teatas, et Tulare’i org, California kõige kuumim ja kuivaim osa Kesk-orust, näitab jätkuvalt põhjavee taseme ja sellega seotud põhjavee säilitamise vähenemist.

Keskkonnategurid

Suurem osa elust Maal on vähemalt kaudselt seotud veevarustusega. Säilitamine kaitseb Maa eluea tasakaalu, mis häiriks veevarustuse vähenemine. Vee liigne kasutamine ähvardab teisi eluvorme, mis aitavad meid säilitada. Näiteks Ameerika Ühendriikide mälestiste büroo teatab, et viimase 100 aasta jooksul on 17 elanikkonna muutumisest 17 lääneriikist hävinud umbes 21 kalaliiki. Mõned elupaikade muutused on tingitud inimpopulatsioonide laienemisest ja sama rahvaarvu suurenemine on samuti suurendanud nõudlust vee järele neis piirkondades.

Isiklikud kulud

Vesi ei ole tasuta töödeldud ega tarnitud teie koduuksele. Iga kord, kui kasutate vett, maksab kohalik kommunaalteenus teile tasu. Mida suurem on nõudlus vee järele, seda suurem on hind, mida teilt võetakse. Säästate vett, säästate raha nii kasutatud koguse kui ka ühiku hinna osas.

Energiatarbimine

Vee ülemäärane tarbimine toob kaasa teise taastumatu ressursi – energia – ülekasutamise. Teie kodus olevat vett tuleb kuumutada mitmel otstarbel, nagu näiteks puhastamine ja suplemine, ja see võtab energiat. Lisaks peab teie kohalik veevõtja kasutama energiat oma kodus vee töötlemiseks ja tarnimiseks, mistõttu vee ülevoolamine nõuab rohkem energiat ka kommunaalettevõtetest.

Infrastruktuuri ja tehnoloogia arendamine

Vesi säilitab nõudeid luua ja säilitada veetöötlus- ja kohaletoimetamissüsteeme, nagu näiteks reoveesüsteemid ja individuaalsed septiküsimused. Mida rohkem vett tarbitakse, seda rohkem see seade kannab ja vajab asendamist. Lisaks võib vee liigne tarbimine riivata kohalikke puhastusseadmeid, mille tulemuseks on vee pritsimine enne täielikku töötlemist, mis võib põhjustada terviseriske. Sarnaselt võib ülepingetud septiline süsteem põhjustada töötlemata vee lekke ümbritsevasse pinnasesse.